Vzpomínka na slavné sokolské gymnasty a spůolupráci s Pamětí národa

29. ledna 2020 v 19:59 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Věrná garda Sokola Přerov s nabitým programem

Pravidelné shromáždění těch, kteří se hlásí k odboru Věrné gardě v Sokole Přerov se konalo 29. ledna 2020 odpoledne. Jednání zahájila a řídila sestra Eva Tšponová.
První bod programu byl věnován vzpomínce na dva bývalé sokolské gymnasty , kteří sklízeli úspěchy na soutěžích v nářaďovém tělocviku zejména v období první republiky. Dobře se na toto téma připravil br. Bohumil Domanský, též bývalý sportovní gymnasta. Věnoval se hlavně osobnostem Jana Gajdoše a Aloise Hudce (oba z nářaďové školy v Brně).
Bratr Richard Drábek přijel z Vinar, aby si s námi připomenul své nedávné 91. narozeniny. Krátce povyprávěl, jak se v loňském roce zapojil do vzpomínek pamětníků, které programově řídí a zaznamenává Paměť národa. Připomenul obtíže, s jakými musel zápasit za okupace a v období kolektivizace po roce 1948. Výběr z jeho vzpomínek je dosažitelný na webu Paměti národa pod jeho jménem.
Jednalo se i o připravované soutěži seniorů, kterou chystá Sokol Přerov i pro další sokolské jednoty i mimo naší župu. V současnosti se dolaďují cvičení na stanovištích, kterých bylo navrženo osm. Termín soutěže s navazujícím společenským setkáním je 21. duben 2020 dopoledne v přerovské sokolovně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama