Opět na Velké Javořině

17. září 2019 v 11:44 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Panovala družná nálada

Již 12. setkání Sokolů Moravsko-Slovenského pomezí proběhlo 14. září 2019 na Velké Javořině. Zorganizovala jej Tělocvičná jednota Sokol Uherský Brod ve spolupráci s Povážskou župou M. R. Štefánika a jednotou Trenčín Sokola na Slovensku. Program byl tradiční.
Pozdravy a vzpomínky zazněly u památníků na vrcholu Velké Javořiny, kde probíhá i hranice mezi Českou republikou a Slovenskem. Tam se teď objevují i nové malé pomníčky nebo desky ve spojení s využíváním místa jako vsypovou loučkou. Starostka Olga Samáková mj. připomenula, že její Povážská župa připravuje na letošní říjen oslavu 100 let od jejího založení. Hodlají pozvat i zástupce z žup, se kterými spolupracovali.
Poté v prostorách kolem Holubyho chaty proběhla "pódiová" vystoupení na asfaltu sokolek z Uherského rodu a Trenčína. Obě skupiny předvedly skladby s náčiním.
Volný časový prostor vyplňovala ke zpěvu, poslechu i tanci jedna kapela z okolí Trenčína. Během setkání se utužovala stará přátelství nebo spontánně vznikala i nová, jak to u sokolů bývá zvykem. Počasí se nastavilo tentokrát na jedničku. Z přerovského Sokola vyjeli na akci tři ženy a dva muži.
Tři krátké videoklipy z akce najdete i na facebooku pod mým jménem.

Další obrázky najdete ve fotogalerii tohoto blogu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama