Září 2019

Z rekreačních sportů seniorů

27. září 2019 v 18:07 | Zdenek Vylíčil |  Z činnosti

Velmi zdařilá soutěž v pétanque

V rámci sokolské všestrannosti jsou stále aktivní senioři, kteří se každé úterý schází k tréninku ve stolním tenisu, pétanque nebo jiných sportech. Každoročně také pořádají mezi sebou soutěž ve stolním tenisu nebo pétanque. V pétanque to byl letos už pátý ročník. V něm loňský vítěz br. Jindřich Šoupal neobhájil své loňské vítězství a na nejvyšší příčce ho letos vystřídal šestasedmdesátiletý Jaroslav Pavlištík. Blahopřejeme mu k vítězství a přejeme hodně štěstí a zdaru v pétanquové sportovní hře. Na stříbrném druhém místě se letos umístil br. Milan Rozkošný. Všem uvedeným hráčům byly předány diplomy a věcné ceny. Poslednímu v soutěži byla udělena cena útěchy. Pátý jubilejní ročník naší sokolské soutěže v pétanque lze hodnotit jako velmi zdařilý.

Opět na Velké Javořině

17. září 2019 v 11:44 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Panovala družná nálada

Již 12. setkání Sokolů Moravsko-Slovenského pomezí proběhlo 14. září 2019 na Velké Javořině. Zorganizovala jej Tělocvičná jednota Sokol Uherský Brod ve spolupráci s Povážskou župou M. R. Štefánika a jednotou Trenčín Sokola na Slovensku. Program byl tradiční.
Pozdravy a vzpomínky zazněly u památníků na vrcholu Velké Javořiny, kde probíhá i hranice mezi Českou republikou a Slovenskem. Tam se teď objevují i nové malé pomníčky nebo desky ve spojení s využíváním místa jako vsypovou loučkou. Starostka Olga Samáková mj. připomenula, že její Povážská župa připravuje na letošní říjen oslavu 100 let od jejího založení. Hodlají pozvat i zástupce z žup, se kterými spolupracovali.
Poté v prostorách kolem Holubyho chaty proběhla "pódiová" vystoupení na asfaltu sokolek z Uherského rodu a Trenčína. Obě skupiny předvedly skladby s náčiním.
Volný časový prostor vyplňovala ke zpěvu, poslechu i tanci jedna kapela z okolí Trenčína. Během setkání se utužovala stará přátelství nebo spontánně vznikala i nová, jak to u sokolů bývá zvykem. Počasí se nastavilo tentokrát na jedničku. Z přerovského Sokola vyjeli na akci tři ženy a dva muži.
Tři krátké videoklipy z akce najdete i na facebooku pod mým jménem.

Další obrázky najdete ve fotogalerii tohoto blogu