Za Jaroslavem Bártkem,

9. srpna 2019 v 21:12 | Jaroslav Skopal |  Historie

cvičitelem a činovníkem T. J. Sokol Přerov

Bratr Jaroslav Bártek byl často spojován s rekreační odbíjenou, kterou nejen hrál, ale i organizoval. Byl však i kvalifikovaným cvičitelem v sokolské všestrannosti. Ještě před obnovou Sokola v roce 1990 byl činný v odboru Základní a rekreační tělesné výchovy Spartaku Přerovské strojírny. Byl příznivcem i zimních sportů, zejména lyžování na běžkách. Organizoval zájezdy na hory.
Pomáhal v technických oblastech při pracech v areálu sokolovny. V náčelnické radě jednoty jako vedoucí sportů referoval hlavně o rekreačním volejbalu, jeho potřebách a podmínkách, za kterých funguje. Při přípravě stadionu pro župní slety se zúčastňoval jeho úprav, značkování a často působil při řazení u brány borců.
V Památníku Sokola Přerov z roku 2001 se dočteme, že od roku 1996 do roku 2001 byl náčelníkem Sokola Přerov. Jako sokolský činovník působil i v naší Sokolské župě Středomoravské - Kratochvilově. Župním náčelníkem byl od roku 1992 až do valné hromady v roce 1998.
Jeho předčasný odchod ze života dne 31. července 2019 v nedožitých 73 letech musel všechny jeho přátele ze sokolského prostředí hluboce rozesmutnit. Rozloučení s ním proběhlo v úzkém rodinném kruhu, představovaném rodinami jeho syna a dcery.
Čest jeho památce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama