Náměšť na Hané přijala 18. května 2019 sokoly

19. května 2019 v 23:28 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

ze sokolských žup Olomouckého kraje

Kolem dvou set sokolek a sokolů z žup Severomoravské, Olomoucké, Prostějovské a Středomoravské - Kratochvilovy se sjelo na kolech, autobusy, vlakem či vlastními vozidly do Náměště na Hané. Počasí se vydařilo a tak díky pečlivé přípravě domácí T. J. Sokol Náměšť na Hané čas prožitý v okolí Náměště, dole v městysi, či nahoře na zámku a zejména v sousedním areálu U kapličky mohli všichni příchozí prožít pěkný den. V připraveném programu dominoval přizvaný folklorní soubor Klas z Kralic na Hané, který předvedl téměř nekončící pásmo hanácké muziky se zpěvem a tancem. Soubor má za sebou celou řadu vystoupení v zahraničí a to, co předvedl, bylo hodno jeho pověsti. Do programu zasáhli i cvičenci z místní jednoty, doplnění o muže z okolních jednot, takže jejich devítičlenný celek vystoupil s téměř celou skladbou Chlapáci, která byla součástí hromadných vystoupení na všesokolském sletě před rokem v župách, krajích a v Praze. Hanácký humor slovem i písničkou představil posluchačům šéf Hanácké ambasáy z Čech pod Kosířem pan Josef Sýkora. Dokázal roztančit i nějaké ty sokolky, které neodolaly jeho jednoočlenné živé hudbě.
Kulturní zážitek si odnesli mnozí návštěvníci setkání už dopoledne z prohlídky interiérů náměšťského zámku, když jeho odborně připravená průvodkyně je poinformovala o historii zámku i o tom, jakou historickou hodnotu má jeho interiér, který je stále v dobrém stavu.
Sokolským dobrovolnicím a dobrovolníkům z místní sokolské jednoty děkujeme za vřelé přijetí, poskytnuté informace i předané odznaky zhotovené právě k této příležitosti. Dík patří krajské koordinační radě Olomouckého kraje jeho sokolských žup, starostovi místní jednoty br. Tomáši Pečivovi a organizační podpoře Olomoucké župy - Smrčkovy zastoupené náčelníkem br. Antonínem Skácelem.

Další fotografie autora článku najdete v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama