Duben 2019

Sokolští senioři soutěžili v Kroměříži

26. dubna 2019 v 15:30 | Miroslav Rozkošný

Měli radost z pohybu

Seniorské soutěže jsou oblíbené také mezi členy České obce sokolské. Už delší dobu se jim věnují členové Tělocvičné jednoty Sokol Přerov. Naposled se v těchto nenáročných a zábavných disciplínách utkali 24. dubna v Kroměříži se členy tamní sokolské jednoty.
V pěti disciplínách - lyžovačka slalom, hod míčkem na cíl a dalších se utkala dvě družstva Kroměříže a dvě družstva z Přerova. O první dvě místa se dělilo družstvo mužů z Přerova s družstvem A Kroměříže, třetí skončil Kroměříž B a čtvrté ženy z Přerova, kterým se tentokrát výjimečně nedařilo. Konečné pořadí soutěžících však nebylo důležité, důležitější bylo zúčastnit se, jak řekla hned na úvod ses. Jitka Burianová z domácí pořádající jednoty.
Neméně důležité bylo velice vydařené posezení při kávě, vínku a dobrotách, které na závěr setkání připravily kroměřížské sokolky. Účastníci z Přerova při něm ocenili vzhled rekonstruované kroměřížské sokolovny a nápaditost s jakým vtipem pořadatelé soutěžní disciplíny vymysleli. Nechyběl ani zpěv a vlastní básnická tvorba kroměřížských a přerovských sokolů. Významná je také dohoda, že obě sokolské jednoty budou v těchto soutěžích pokračovat a ještě letos vzájemnou spolupráci rozšíří o utkání seniorů ve stolním tenisu.

Stolní tenis seniorů a úklid sokolovny

8. dubna 2019 v 12:16 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Senioři soutěžili ve stolním tenisu


Tradiční součástí pravidelných úterních dopoledních tréninků ve stolním tenisu v přerovské sokolovně se stala soutěž v tomto nenáročném sportu.
V sezoně 2018 - 2019 se stal vítězem soutěže br. Milan Rozkošný, před Janem Haužvicem a Jaroslavem Pavlištíkem. Soutěž byla zakončena 2. dubna, kdy třem nejlepším byly předány věcné ceny a poslednímu v soutěži Cena útěchy. Díky iniciativě br. Zdenka Vylíčila bylo zakončení soutěže velice slavnostní a nechybělo ani občerstvení.

Uklízeli přerovskou sokolovnu

Do celostátní akce Uklidˇme svět, uklidˇme Česko se v sobotu 6. dubna zapojila také naše T. J. Sokol Přerov. Přišlo deset lidí, převážně členů jednoty. "Dost lidí odradilo deštivé počasí," myslí si Antonín Blatˇák, vrátný sokolovny, který se do také akce zapojil.
Příkladem ostatním šli náčelníci ses. Helena Sedláčková a br. Martin Krejčíř, zatímco starosta jednoty br. Vladimír Tabery se této celostátní akce zúčastnil ve svém bydlišti v Sušicích. Mimo stadionu uklízeli brigádníci v areálu sokolovny snad všechno, klubovnu a šatny na zahradě, zkrášlovali lípy, ze sokolovny vyklízeli starý nábytek, čistili volná prostranství a snad největší pozornost věnovali přípravě hřiště pétanque na nastávající sezonu.
Zde nejvíce práce odvedli bří Jindřich Šoupal a Peter Suja. Ten na brigádu přišel i s manželkou, která navíc pro brigádníky upekla výborné koláče. Poděkování patří všem, kteří se nezalekli deštivého počasí a v areálu sokolovny zanechali za sebou kus pěkné práce.