Členská základna vzrostla

9. března 2019 v 16:56 | Miroslav Rozkošný |  Organizační

Z valné hromady T. J. Sokol Přerov dne 28. února 2019

Přišli i dva náměstci


Zatímco už dlouhou dobu nepřišel na valnou hromadu naší T. J. Sokol Přerov žádný ze zástupců města, letos 28. února jsme přivítali hned dva náměstky primátora, pány Michala Záchu a Petra Koubu.
Starosta jednoty br. Vladimír Tabery, který všechny a zvláště hosty přivítal, přednesl také hlavní zprávu. Podle ní od se 31. 12. 2017 do 31. 12. 2018 zvýšil počet členů naší jednoty ze 497 na 586. Z toho do cvičení v oddílu všestrannosti je zapojeno 457 členů. Cvičí hlavně děti a ženy. Velmi málo muži a jen jeden dorostenec. Jednota má také šest sportovních oddílů. Jako poslední byl v prosinci založen oddíl badmintonu. Naopak problémem jednoty je už delší dobu nedostatek cvičitelů, což bylo také na valné hromadě velmi diskutováno.
Podle zprávy hospodáře byly výdaje jednoty jen mírně nad úrovní příjmů především díky dotacím ve výši 1.2 mil. Kč a téměř stejných výnosů z nájmů. Výhled hospodaření na letošní rok je však horší, protože nám odejde několik významných nájemců. Na valné hromadě přednesli své zprávy téměř všichni zástupci sportovních oddílů a odborů. Bohatá byla i diskuze, zejména zásluhou několika vystoupení br. Petera Suji. V diskuzi vystoupili také oba hosté, kteří hovořili o svém vztahu k Sokolu a náměstek Petr Kouba vyzvedl také účast sokolů, a to zejména krojovaných, při pietních a slavnostních akcích města.
Další obrázky br. Františka hudečka naleznete v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama