Opět po šesti letech

31. května 2018 v 9:46 | Z Přerovských listů a sletového manuálu vybral Jaroslav Skopal |  Organizační

Blíží se sokolský svátek, v Přerově bude krajský slet

 Slavnostni průvod cvičenců krajskeho sletu se vyda v sobotu 16. června ve 14 hodin z naměsti TGM k hřišti Spartaku Přerov. Na stadionu nastoupi před obecenstvo teměř 1700 cvičenců - od těch nejmenšich děti až po seniorske cvičence. Uderem 15. hodiny začne přehlidka jednotlivych skladeb. V Přerově divaci uvidi stejně jako v Praze všech jedenact skladeb, ktere pro letošni slet členove Sokola nacvičili.

Už podruhé po sobě se v Přerově koná krajský sokolský slet. "Krajská koordinačni rada vybrala Přerov právě
proto, že máme dobře situovaný areál i s tribunou, poblíž je také sokolovna a centrum města. Poslední sokolský slet, který se konal před šesti lety, z tribun zhlédly asi dva tisice divaků," informoval Jakub Navařík, vzdělavatel Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy. V jedenácti skladbách se v Přerově předvede 1677 cvičenců z pěti moravských sokolských žup."Nácvik skladeb trval od září loňkého roku. Asi stovka cvičenců z Přerova zamíří v prvním červencovém týdnu také na celostatni slet do Prahy," zminil Jakub Navařík, který se
sám aktivně zapojil do skladby pro muže s názvem Borci. Jak přiznal, je to jeho první skladba, do které se za svého vice než dvacetileté působeni v Sokole aktivně zapojil.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama