K župnímu sletu v Hranicích

28. května 2018 v 12:25 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

v sobotu 26. května 2018

Průvod cvičenců z náměstí ke sportovní hale jsem neviděl, pouze jsem při dojezdu k hale, místu konání sletu, viděl spokojené obličeje některých jeho účastníků, jako např. bratří Zbyňka Harašty či Jakuba Navaříka. Místní sokolští činovníci mi pomohli najít volné místo na čelní tribuně, takže pohled na celé vystoupení jsem měl příjemný. Zatím jsem se nedostal k žádným obrázkům z tohoto vydařeného župního sletu, tak alespoň pro informaci o některých, kteří se do příprav jeho programu aktivně zapojili, použiji tabulky z manuálu k tomuto sletuProgram vlastních sletových skladeb proběhl v souladu s plánem dle Manuálu k tomuto sletu, který byl zpracován ve spolupráci s činovníky krajského sletového pro krajský slet v Přerově. Oba manuály mají stejnou koncepci a šablonu.
Hlavní, co mě potěšilo:
Program proběhl v souladu s manuálem, který byl dodržen a tak přispěl k celkovému příznivému dojmu. Je zřejmé, že vše bylo předem nacvičeno, včetně nástupu a závěru. Pouze bych přidal připomínku k výzvě moderátora pro dobu povstání diváků. Podle mne by stačila jen na dobu trvání zahajovací sletové znělky.
Úroveň provedení skladeb odpovídala době, kdy do sletu v Praze zbývá ještě víc než měsíc. Tedy odpovídala termínu konání župního sletu a očekávání.
Moje manželka, která se mnou skladby sledovala, si pochvalovala vystoupení, kde vystupovaly děti - tzv. drobotina, po jejím. Jejich relativně příznivě velká účast a jednotné úbory tento pocit jen posílily.
Sám jsem pak byl zaujat strhujícím tempem a zaujetím pro cvičení u skladby "Cirkus" pro starší žactvo. Nádherně se v něm uplatnila i sama vedoucí skladby ses. Vlasta Krejčířová, jíž to její subtilní postava plně umožnila.
Potěšila i účast žen a mužů ve sladbě Asociace sportu pro všechny (ASPV), u níž se vždy objevují nějaké nové prvky v oblečení či v náčiní, což je patrné i pro tento sletový rok.
Je příjemné konstatovat, že vystoupili i cvičenky a snad i cvičenci z jiných žup, zejména z Prostějovské.
Skladba žen Ženobraní se pro závěr hodila, protože v ní byla účast cvičenek dostatečně vysoká.
Znám trochu poměry v Sokole Přerov, takže mě zaujala aktivní účast dvou a více cvičenců ze sokolských rodin, jako např. rodiny Haraštovy, Krejčířovy, Taberyovy, Sujovy, Poljakovy, Zbořilovy a patrně i dalších. Pro obdobné konstatování u dalších zapojených jednot mi chybí podklady, ale určitě se takové rodiny zapojily i v Sokole Hranice.
Co snad mohlo chybět širší veřejnosti:
Informovanost o akci. Neviděl jsem tam lidi z přerovských médií. V době, kdy článek píši, se na internetu ze sletu v Hranicích neobjevila žádná fotografie. Manuál župního sletu, obsahující vše potřebné, je na stránce Sokola Přerov, ve spojení s Hranicemi či župou bylo obtížné něco dohledat.
Na závěr: AŤ DOBŘE DOPADNE I KRAJSKÝ SLET V PŘEROVĚ DNE 16. ČERVNA 2018.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama