K ukázkové hodině Sokola Přerov

5. května 2018 v 19:03 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Dva důvody pro veřejnou cvičební hodinu

Letošní veřejná cvičební hodina, která se konala 3. května 2018 v přerovské sokolovně, byla o něco slavnostnější než jindy. Důvody k tomu měli pořadatelé hned dva. Byla to jediná akce T.J. Sokol Přerov uspořádaná v rámci oslav stého výročí založení republiky a dalším důvodem byl letošní XVI. všesokolský slet. Hned před zahájením programu předal starosta jednoty br. Vladimír Tabery medaile zasloužilým členům. Nejvyšší zde předané ocenění bronzovou medaili ČOS dostala ses. Zdenka Koluchová. Medaile Lídy Chytilové, kterými začala letos přerovská jednota oceňovat své členy, obdržely sestry Božena Šoupalová, Eva Tšponová a Blanka Zelingerová. Stejnou medaili pak převzal starosta T. J. Sokol Přerov z rukou náčelnice jednoty ses. Heleny Sedláčkové. Poté se ujala slova moderátorka programu ses. Marcela Haraštová, která hned v úvodu slíbila přítomným pěkný zážitek z vystoupení cvičenců a sportovců.
Mezi nimi také poprvé ukázku šesti sletových skladeb. Všichni vystupující se určitě velice snažili, i když úroveň jejich vystoupení bylo různé. Mě mile překvapilo vystoupení početné skupiny dětí ze dvou přerovských mateřských škol, které spolu s paní učitelkami nacvičila župní náčelnice ses. Milada Havlíčková. Zejména mě zaujalo, jak dobře si některé děti dokázaly skladbu zapamatovat a naučit. Velmi dobře připravena na svoje vystoupení byla Věrná garda a obě skupiny žen, zatímco muži nepředvedli ani všechno co se dosud ze své sletové skladby naučili. Navíc právě při jejich vystoupení nejvíc zlobila zvuková technika. To však jsou jen moje subjektivní dojmy, a proto jsem se zeptal některých diváků, jak se jim veřejná cvičební hodina líbila.
Radmila Domanská: "Mě se ani neptej, musela bych to jenom zkritizovat. Ne cvičence, ale diváky. Neuměli se chovat. Z předvedených vystoupení to u mě vyhrálo to poslední."
Milan Geryk: "Mě se to líbilo."
Bohumil Domanský: "Ozvučení v sále bylo špatné. Nebylo rozumět. Cvičenci neměli mít na rukách hodinky a na krku řetízky. Jinak se mi cvičení líbilo."
Marie Navrátilová: "Nejhorší bylo ozvučení sálu. Lidé nerozuměli, a proto se bavili. Tím to bylo ještě horší. Výbor by s tím už měl něco dělat, protože stejné to bývá třeba i na plesech."

Fotoreportáž pana Vojtěcha Podušela naleznete v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama