Listopad 2017

Turnaj ve stolním tenisu v Sokole Beňov

28. listopadu 2017 v 12:26 | zaslal František Kubík |  Z činnosti

Turnaj ve stolním tenise - Beňov 2016

Letos již v tradičním termínu v pátek 17.listopadu 2017 upořádala naše T.J. turnaj ve stolním tenise, přičemž jsme se pokusili využít tento sváteční den ke sportování. Zájem z řad našich členů bohužel příliš velký nebyl, ale díky "přespolním účastníkům" byla nakonec celková účast slušná.

V kategorii mládeže do 18 let jsme bohužel neměli žádného zástupce a tak tuto kategorii odehráli mezi sebou pozvaní hráči z Dřevohostic. Byli celkem čtyři a bylo na nich vidět, že jsou slušně rozehraní a podle toho to také dopadlo. Kluci hráli na 2 kola systémem každý z každým a nelze říct, že by mezi nimi byl absolutní favorit. Po sečtení výsledků bylo v kategorii "Mládež do 18 let" následující pořadí:

1.místo - DOSTÁL Filip (Dřevohostice)

2.místo - ZMEŠKAL Oldřich (Dřevohostice)

3.místo - NEDĚLA Petr (Dřevohostice)

4. místo - DOSTÁL Adam (Dřevohostice)


V kategorii dospělých se nakonec sešlo 11 hráčů a 3 hráčky, kteří byli rozlosováni do 2 kvalifikačních skupin. V jednotlivých skupinách se hrálo systémem každý s každým a z každé skupiny postoupili hráči na prvních 4 místech do finálové skupiny, kde se hrálo již vyřazovacím způsobem. Ostatní hráči si pak ještě zahráli o konečné umístění ve skupině o 9. až 14. místo.
V kategorii žen, která byla vyhodnocena samostatně , zvítězila Daniela Šnajdarová, před Lenkou Martinákovou a Violou Sehnalovou.

Všichni účastníci byli oceněni diplomy a získali na památku reflexní pásek s logem odboru všestrannosti ČOS. Hráči na stupních vítězů byli navíc oceněni drobnými věcnými cenami.
Věříme, že žádný z účastníků nelitoval, že strávil sváteční dopoledne v pohybu.

V Beňově 17.11.2017 Zapsal: F.K.
Další obrázky jsou v galerii

Svátek 17. listopad Den boje za svobodu a demokracii

17. listopadu 2017 v 23:38 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

uctili i Přerované v roce 2017

Vzpomínání zůstalo co do pestrosti dění i účasti poněkud za dřívějšími roky. Že jde o státní svátek zvýraznila přítomnost sokolské stráže se státní vlajkou u pamětní desky vsazené do zdi radnice na náměsti TGM.

Na obrázku z Deníku.cz od Zuzany Krybusové sokolové drží čestnou stráž u pamětní desky na náměstí TGM v Přerově
Přítomní občané vyslechli projevy náměstka primátora Petra Měřínského, senátorky Jitky Seitlové, představitelky Svazu bojovníků za svobodu Kamily Svobodové a zástupce Konfederace politických vězňů a válečného veterána Vladimíra Hučína. Každý z řečníků přistoupil k odkazu historie, spojené se svátkem, ze svého pohledu a dle svých prožitků. Nejostřejší byl tradičně projev Vladimíra Hučína, který se dotkl současných politických poměrů u nás a též neopomenul zmínit, podle jeho názoru, zbytečnost hladovky držené jeho "názorovým" odpůrcem Tomášem Hradílkem z LIpníka nad Bečvou. Běžnému čtenáři je však skryta hloubka sporu mezi Tomášem Hradílkem a Vladimírem Hučínem, který měl už i několik kol u Krajského soudu v Ostravě. Časem se to snad dozvíme. Psát o tom jen kusé informace by nebylo férové.

Několik snímků autora článku ze Dne válečných veteránů 11. 11. 2017 a ze vzpomínky na 17.l istopad v Přerově najdete v Galerii.

Více o obou akcích přináší:

Pozvánka na turnaj ve stolním tenisu

17. listopadu 2017 v 12:55 | Miroslav Rozkošný |  Organizační

dne 25. listopadu 2017 v přerovské sokolovně


Ze semináře vedoucích Klubů sokolských seniorů

10. listopadu 2017 v 14:45 | Miroslav Rozkošný

Jeden problém máme všude stejný

 V pátek 3. listopadu 2017 se konal v Tyršově domě v Praze seminář vedoucích a organizátorů Klubů sokolských seniorů, tedy i Věrných gard,  jako je u nás v Přerově. Seminář se konal už potřetí, ale bohužel má stále menší účast, jak v úvodu konstatoval předsedající semináře br. Vlad. Šilhán. Tentokrát jsem napočítal osmnáct účastníků semináře včetně organizátorů.
Pro účastníky zde pořadatelé připravili dvě přednášky. První o básníku Jaroslavu Seifertovi, o kterém jsem se mohli dovědět několik zajímavostí. Například, že jeho dcera a syn dostali za totality povolení k odjezdu k převzetí Nobelovi ceny ve Švédsku až na poslední chvíli a po jejím převzetí se hned museli vrátit. Přišli tak o celotýdenní program určený pro účastníky této mimořádné světové události. Další přednáška na téma Senioři a psychologie zdraví byla účastníkům, tak říkajíc, šitá na míru a přednášející Mgr. Benedíková se přítomné snažila zapojit do jejího průběhu, což se jí bez problémů dařilo. Obě přednášky se setkaly s pochvalou od přítomných.
V diskusi se řada účastníků podělila s ostatními o své zkušenosti s činností v seniorském klubu. Náplň činnosti všech klubů bývá obdobná a nikdo z přítomných nepřišel s nějakou velkou novinkou. Někde však mají problém, že pozvou přednášejícícho na besdu a přijdou jen dva zájemci. To u nás v Přerově neznáme. Já jsem do diskuze přispěl se zkušeností, že mladí důchodci si odcvičí a víc je nic v Sokole nezajímá. " Ale to všude," dostalo se mi odpovědi.
Další obrázky ses. Marcely Janouchové jsou v galerii.