Opět na náměstí TGM a u památníku Jana Gayera

30. října 2017 v 15:28 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

k připomenutí 99. výročí vzniku Československa

Představitelé Sokolské župy Středomoravské - Kratochvlovy a Tělocvičné jednoty Sokol Přerov se opět v krojích i v civilním oblečení zúčastnili vzpomínky na vznik republiky.
Stalo se tak přesně 99 let poté, kdy byla společná republika Čechů a Slováků vyhlášena a začala být uváděna do života, tedy 28. října. Mala krojovaná skupina přerovských sokolů v předvečer výročí zajela na pozvání města Lipník nad Bečvou do Lipníka, kde se zúčastnila stráže u jejich památníku i položení kytice k němu.
Pietní akt v Přerově oživila přítomnost lipnických skautů, kteří v počtu osmi a ve skautských krojích přijeli rovněž do Přerova. Nejdříve jsme mysleli, že je to na oplátku účasti našich sokolů v Lipníku. Jak v roli reportérky zjistila Dagmar Rozkošná, byli k účasti vyzvání Českou obcí legionářskou, která v Přerově zajistila i přítomnost členů klubu vojenské historie, kteří strážili u pamětních desek TGM i Jana Gayera.
Účast občanů v Přerově na této oslavě se postupně trochu zvyšuje. Snad se podaří dosáhnout jejich vysoké účasti příští rok, kdy výročí vzpomínané historické události bude stoleté.

Několik obrázků Dagmar Rozkošné najdete v galerii a též na
https://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/prerovane-si-pripomneli-den-vzniku-samostatneho-ceskoslovenska-20171029.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama