Září 2017

Úspěšná štafeta navzdory počasí

26. září 2017 v 11:39 | Miroslav Rozkošný

Postřehy z týdne Spolu v pohybu

Zúčastnit se všech akcí šestidenního programu plného zábavy a sportu v naší sokolovně nazvaného Spolu v pohybu bylo nad možností jednotlivce. Proto ani já nemohu o všech částech programu psát, a tak aspoň několik postřehů. Propagace v rámci jednoty byla výborná. Škoda jen, že v Přerovském deníku nám z celého programu uveřejnili jen prohlídku sokolovny a táborák. Zato přerovská televize Nej nám v propagaci vyšla vstříc.
Program týdne Spolu v pohybu začal v pondělí 18. září v 9,00 hodin stolním tenisem a s dobrou účastí většiny těch, kteří se v zimním období schází k této hře. Pod očekáváním však byla návštěva akce pro seniory nazvaná Nechci doma sedět v papučích, která začala o hodinu později. (Seniorům se asi doma velice líbí). Úterý bylo velice vydařené. Muži senioři s velkým zápalem pokračovali v pétanguové soutěži a sešlo se jich tolik, že si ani všichni nemohli na dvou drahách podle libosti zahrát. Přesto mohl aspoň někdo nový přijít.
Také nejmenšími dětmi se to úplně hemžilo v sále sokolovny. Nabídku naší jednoty využily tři mateřské školy. Děti s chutí překonávaly všechny překážky nastavené v sále, ale nejvíc si užívaly nově zakoupený aitrack. Koupený byl převážně z dotací ČOS. Středeční program, do kterého se zapojili studenti Zdravotní školy a zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny, by si však zasloužil větší zájem našich členů i veřejnosti. Je vidět, že lidé péči o zdraví stále podceňují a pomoc hledají až u lékařů, často však zbytečně pozdě. Také čtvrteční ukázky našich sportovních oddílů by si zasloužily větší zájem diváků. Pátku nepřálo počasí. Nebránilo však prohlídkám sokolovny konaným v rámci Noci sokoloven. Narušilo však posezení u táboráků. Zde si zasloužili velkou pochvalu muzikanti a mezi nimi poprvé i jedna žena - houslistka. Všichni to byli přátelé a známí našeho člena br. Petera Suje. Muzikanti i za škaredého počasí hráli dlouho do večera a nejvíc posluchačů měli mezi dětmi, které se rozhodly, respektive dostaly od rodičů povolení, v sokolovně přespat. Bylo jich čtrnáct a v sobotu ráno se zúčastnily vítání sokolských štafet před naší sokolovnou. Přitom si v deštivém počasí přeběhly se štafetou alesponˇ Tyršův most.
Jako první překvapili se štafetou naše pořadatelé sokoli z Rokytnice. Po nich přiběhla štafeta ČOS z Prahy. Rovněž ta byla přivítána domácí slivovicí a výborným koláčem ses. Mužíkové, který všem a zvláště pražánům velice chutnal. Štafeta z Prahy k nám dorazila ze Slovácka přes malou vesnici Třebětice u Holešova. Všude byla podobně vítána jako u nás a dál pokračovala na Olomoucko. Kdo chtěl, mohl se od bratrů z Prahy dovědět hodně zajímavého. Jako například já od starosty Sokola Kampa. Po sokolech z Prahy přijeli na kolách ještě sokoli z Beňova vedení starostou br. Františkem Kubíkem. Byli zmoklí, ale nadšení.

Jak jsem v úvodu napsal, ani já jsem nemohl být na celém programu týdne Spolu v pohybu a nemůžu proto psát o všem co s ním souviselo. Také moje postřehy nemohou být úplně objektivní. Proto své názory napište i ostatní. Co však vím určitě je, že všichni, kteří se na přípravě této akce podíleli, si zaslouží velké poděkování. Nemohu je však jmenovat všechny, protože výčet jejich jmen by byl velice dlouhý a ještě bych mohl na někoho zapomenout.

Obrázky autora z akce Spolu v pohybu i z předcházející krajské sokolské soutěže v atletice, konané v Přerově, naleznete v galerii obrázků.


Synchronně ve třech

15. září 2017 v 19:52 | Petra Holcová

Pozvánka na besedu


Spolu v pohybu 2017

12. září 2017 v 15:28 | Vlasta Krejčířová, Petr Douda |  Organizační

od 18. do 23. září 2017

Program pro jednotlivé dny naleznete v galerii pod názvem Týden v pohybu 2017

Cvičení v Sokole Přerov začíná 11. září 2017

2. září 2017 v 20:08 | Vlasta Krejčířová na facebooku |  Organizační

Rozvrh podle oddílů