Setkání sokolských žup kraje

26. června 2017 v 22:13 | Jakub Navařík

po turisticku v Hranicích 10. června 2017

V sobotu 10.6. proběhlo v Hranicích turistické setkání sokolů Olomouckého kraje. Hned ráno, po probuzení, nás překvapil déšť, a tak jsme byli od začátku jako na trní, zda vůbec sokoli v takovém počasí přijedou. Jak se záhy ukázalo, sokoli nejsou žádné máčky a přijelo nás nakonec téměř dvě stovky.

Vzhledem k počasí se úvodní přivítání odehrálo uvnitř Hranické sokolovny, kde každý příchozí ochutnal domácí slivovici na zahřátí, nebo kyselku z lázeňského pramenu z Lázní Teplice nad Bečvou. Po chvíli se počasí trochu umoudřilo, a i když stále trochu kapalo všichni vyrazili do přírody, nebo na prohlídku města Hranice na Moravě.

My jsme po chvíli zvažování zvolili risknout výlet na Hranickou propast. Po cestě jsme potkávali mnoho sester a bratrů, kteří nás od našeho úmyslu zkoušeli odradit. My jsme se nedali a pokračovali jsme dál. Když jsme však dorazili k lesní cestičce, která stoupá k Hranické propasti, pochopili jsme. Kvůli dešti se cestička změnila v bahniště. Sokolové se ale nevzdávají, a tak jsme spolu s dalšími sestrami a bratry vyrazili do kopce, doufaje, že neskončíme v tom blátě na zádech. Naštěstí jsme všichni zvládli cestu úspěšně a mohli se tak za chvilku kochat pohledem na nejhlubší zatopenou propast na světě! Cestou dolů jsme si nevšimli žádného otisku zad v bahně, a tak předpokládáme, že všechny sestry a bratři zvládli výstup bez pádu :)

Dále jsme zamířili na prohlídku Zbrašovských aragonitových jeskyní, které jsou svou výzdobou v Česku unikátní. Neobsahují totiž téměř žádné krápníky, ale místo toho disponují zajímavou aragonitovou výzdobou (bílé krystalky).

Nakonec jsme se vrátili zpět do hranické sokolovny na kulturní část programu. Zde jsme si dokonce společně zazpívali a užili spousty přátelských rozhovorů a shledání.

I přes prvotní nepřízeň počasí se akce skvěle vydařila a těšíme se na příští rok, zase někde na návštěvě!

Fotografie najdete v galerii župy Středomoravské-Kratochvilovy ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama