Oddíl rope skippingu přidal do sbírky další dvě medaile

9. května 2017 v 17:14 | Petra Holcová |  Z činnosti

Sbírají mezinárodní zkušenosti

O víkendu 29. -30. dubna se rope skippingový oddíl zúčastnil mezinárodní soutěže v Bratislavě s názvem Bratislava rope skipping Cup 2017. V mezinárodní konkurenci děvčata obstála na výbornou. Mezi Slováky, Čechy, Rakušany a Maďary si Kristýna Buchtová vyskákala velmi cennou bronzovou příčku v disciplíně 30 vteřin trojšvihy. S hrdostí se tak mohla postavit vedle zkušenějších skokanů.
Společně s Alexandrou Koukalovou pak ještě získaly druhou medaili do sbírky za druhé místo v disciplíně Freestyle párů. V disciplíně 30 vteřin speed se umístily obě naše skokanky v první desítce nejlepších, Kristýna byla osmá a Alexandra devátá. Krásné deváté místo si pak Kristýna vyskákala v disciplíně dvojšvihů, Alexandra pak obsadila 12. - 14. pozici. Ve speed vytrvalosti na tři minuty Kristýna vyskákala 13. místo a Alexandra 23.

Oddíl se soutěže zúčastnil v menším počtu, ale to nám nebránilo v úspěchu. Nejcennější z celé soutěže pak byla hlavně ta zkušenost z naší první mezinárodní soutěže, kde je laťka pro úspěch nastavena mnohem výš, než je zvykem na národních soutěžích a děvčata se s ní zvládla velmi dobře popasovat.