Mamut Skippers přivezli z Mistrovství České republiky čtyři zlaté a dvě bronzové medaile

15. května 2017 v 12:09 | Petra Holcová

Žádná skokanka nepřijela s prázdnou

V sobotu 13. května proběhlo v Praze historicky první Mistrovství České republiky v rope skippingu. Tým Sokola Přerov Mamut Skippers zde nemohl chybět a domů se vrátil s úspěchem. Mistrovství se zúčastnilo deset týmů z celé České republiky a náš rope skippingový oddíl patřil mezi ty nejlepší. Domů jsme dovezli 6 sad drahých kovů.
Obrovským úspěchem byla bronzová medaile Markéty Skřečkové v disciplíně 30 vteřin speed (střídnonož) ve věkové kategorii 9 - 11 let. Markéta zaskákala svůj dosavadní rekord a dosáhla tak na nádherné třetí místo. Další bronzovou medaili získala Kristýna Buchtová ve stejné disciplíně ve věkové kategorii 12 - 14 let. I přes chyby zvládla uhájit místo na stupních vítězů a dokázala tak, že patří mezi nejrychlejší skokany v naší republice. I zbytek děvčat si vedl v této disciplíně výborně, v první desítce v kategorii 9-11 let se udržely Aneta Pongráczová (9.) a Gabriela Rédrová (10.), Alexandra Koukalová byla v kategorii 12-14 let pátá. Páté místo obsadila i Silvie Rychlíková v kategorii 15-17 let.
Nádherné první místo pak získal náš nejmladší tým ve složení Markéta Střečková, Gabriela Rédrová, Aneta Pongráczová a Adéla Navrátilová v kategorii 9 až 11 let v disciplíně single rope speed relay (štafeta) a mohou se tak pyšnit titulem mistrů republiky v dané disciplíně a věkové kategorii. Zlaté umístění ve stejné disciplíně v kategorii mix věků pak získaly i Kristýna Buchtová, Alexandra Koukalová, Nicol Svozilová a Silvie Rychlíková.
Kromě medailí za rychlostní disciplíny pak oddíl rozšířil sbírku i o dvě zlaté medaile za freestyle. Tým Duo Alki v podání Kristýny Buchtové a Alexandry Koukalové vyhrál single rope freestyle párů juniorské kategorie (do 15 let) a trenérský tým ve složení Petra Holcová, Kristýna Holcová, Lenka Hostašová doplněné Kristýnou Buchtovou se podělily o první místo s týmem Hedgehogs Jihlava v kategorii seniorů.
Kristýna Buchtová zároveň jako jediná reprezentantka České republiky na Mistrovství Evropy, které se uskuteční na konci července v portugalské Braze, předvedla všem závodníkům a divákům svou rozpracovanou single rope freestyle sestavu a svým výkonem sklidila velký úspěch u publika.

Rope skippingový oddíl Sokola Přerov se v Praze úspěšně postavil necelé stovce soupeřů a hrdě se držel na prvních příčkách ve všech disciplínách a věkových kategoriích, ve kterých startoval. Každý z našich skokanů si nakonec domů dovezl minimálně jednu medaili a nikdo nepřijel s prázdnou.