Den vítězství 2017 v Přerově

10. května 2017 v 11:18 | Miroslav Rozkošný

Čestná stráž sokolů

Letošní oslava státního svátku Dne vítězství 8. května byla v Přerově nejméně v jednom směru výjimečná. Už na schůzce pořadatelů se přítomní dověděli, že se této památeční události nezúčastní armáda. Zřejmě poprvé v historii města. Prý její roli čestné stráže převezme městská policie. Pár dnů před konáním i policisté svoji účast odřekli. Úplně volný prostor ke svému zviditelnění před přerovskou veřejností proto dostali členové Tělocvičné jednoty Sokol Přerov. Ti nejenže nezklamali, ale plně ji také využili.
Tři vesměs mladé ženy a tři muži v sokolských historických krojích sami se státní vlajkou stáli čestnou stráž u pomníku letců na tř. Generála Janouška, na městském hřbitově u hrobu popravených obětí přerovského povstání a u pomníku rudoarmějce na Želátovské ulici. Přitom dost ostatních krojovaných sokolů zbylo i na položení květinových darů. A kdo v kroji nepřišel, také byl spokojený. "Jsem ráda, že u pomníku byl i můj kroj," řekla ses. R. Domanská, která po mnohaletém užívání kroje, ten svůj předala mladší sokolské sestře Zoře Zahradové.
Obrázek sokolské stráže u Pomníku letců je od Vojtěcha Podušela.
Letošní oslava státního svátku Dne vítězství v Přerově se vydařila. Jako vždy vyhrávala dechová hudba Moravská Veselka. Vystoupení dětských tanečních souborů přilákalo hodně rodičů a přátel. Děti zase nejvíc zaujalo vystoupení policejních psovodů a jejich čtyřnohých přátel. Tradičně k vidění byla i historická vojenská technika. A co bylo také důležité, že v letošním nevlídném jarním počasí se právě 8.května krásně vyčasilo. Bez toho by oslava státního svátku Dne vítězství nebyla až tak vydařená.
Fotoreportáž z celé akce od br. Františka Hudečka je v galerii tohoto blogu.
Seriál obrázků pana Vojtěcha Podušela z této akce najdete v galerii blogu skopal-jaroslav.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama