Boxovat chci dále, co mi tělo bude sloužit

26. května 2017 v 20:17 | Miroslav Rozkošný

Rozhovor s vedoucím a trenérem oddílu boxu, profesionálním boxerem br. Jiřím Svačinou

Naše T.J. Sokol Přerov má v řadách svých členů také jednoho profesionálního sportovce. Je vedoucím a trenérem poměrně početného oddílu boxu. Bohužel málo se o tomto našem členu ví. Proto jsem položil br. Svačinovi několik otázek.

Jakých úspěchů jsi dosáhl v profesionálním boxu ?

Získal jsem čtyři interkontinentální tituly a mám za sebou čtyřicet utkání s bilancí napůl úspěšnou.

Můžeš nám říct něco o svém soukromém životě ?

Můj soukromý život je hlavně o sportu, dětech a životních starostech. Pocházím z Přerova, kde se mi vcelku líbí až na kouření na veřejných prostranstvích, třeba na dětských hřištích.

Prozraď nám něco o tvých začátcích.
Začínal jsem v Lipníku nad Bečvou a po pár letech jsem začal trénovat v přerovské sokolovně pod vedením trenéra Martinčíka.
Jaké máš cíle ve své profesionální dráze ?

Můj nejbližší cíl je 9. června porazit českou jedničku v těžké váze a dostat se na pozici nejvyšší. Dále pak boxovat co mi tělo bude sloužit a k tomu mi sokolovna v Přerově dává ideální podmínky.

Jak dlouho jsi členem naší T. J. Sokol a jak ti toto členství vyhovuje ?

Oficálním členem jsem asi dvanáct let, a jak již jsem řekl, až na pár maličkostí, mi členství vyhovuje.

O oddílu boxu se často hovoří na schůzích výboru naší jednoty. Někdy také kriticky kvůli placení členských známek a podobně. Mohl bys tyto kritické hlasy nějak vyvrátit ?

Kritické hlasy nemám zapotřebí, od toho jsou jiní. Pokud má někdo problém, atˇ se dotyčného zeptá, kde má zaplacenou průkazku. Veškeré doklady mám u sebe a tajemnice Tovaryšová si je řádně vede ve svém počítači. Co se týče mého ranního občasného tréninku na boxárně, kde si občas pozvu sparing-partnera, třeba z Brna, Znojma nebo z Ostravy, to je vyřešeno tím, že za něho zaplatím padesát korun.

Naše zejména starší členy těší zprávy o úspěších našich sportovců na různých soutěžích. Jak jsou na tom v tomto směru členové oddílu boxu ?

Na soutěže jezdím se svými svěřenci celkem zřídka. Jde hlavně o čas a toho moc nemám.

Děkuji za rozhovor Miroslav Rozkošný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama