Oddíl rope skippingu se zúčastnil soutěže v Praze a míří na mistrovství Evropy

17. dubna 2017 v 22:07 | Petra Holcová |  Z činnosti

Úspěch naší Kristýny Buchtové v její nominaci na mistrovství Evropy v rope skippingu

V sobotu 25. března 2017 se rope skippingový oddíl Sokola Přerov Mamut Skippers zúčastnil v Praze soutěže Jump for Joy 1 pořádané Českou rope skippingovou asociací. Tato soutěž byla určena pro začínající skokany a náš oddíl se skládal z šesti děvčat, která doposud neměla velké zkušenosti se závodním rope skippingem a nebo byla členy oddílu jen krátce.
Tato soutěž byla letos historicky poprvé. Měla jinou strukturu, než klasické soutěže národní a nadnárodní úrovně. Svým způsobem byla ale pro závodníky mnohem náročnější. Skládala se totiž z deseti disciplín, ve kterých se po dobu jedné minuty střídaly jednotlivé dovednosti v co nejvyšším počtu opakování za sebou. Všechny děti tak musely startovat ve všech těchto deseti disciplínách a výsledné skóre se skládalo ze součtu bodů všech těchto disciplín. Soutěž pak měla tři úrovně, od první úrovně pro začínající skokany až po třetí určené skokanům, kteří již nějakou dobu skáčou.
Děvčata z našeho oddílu soutěžila v první úrovni, která byla zároveň nejobsazenější. Ve věkové kategorii 9 - 11 let závodilo 49 skokanů, z nichž naše Markéta Skřečková obsadila krásné 9. místo. O 10. místo se pak podělily naše dvě skokanky Gabriela Rédrová a Aneta Pongráczová. Třicátá druhá se umístila Kateřina Veselá, 38. místo patřilo Marii Pizúrové a Adéla Navrátilová se umístila čtyřicátá druhá. Všechna naše děvčata obsadila krásná místa vzhledem k velké konkurenci, náročnosti celé soutěže a nedostatku zkušeností se soutěžením.

Největším úspěchem tohoto dne však byla nominace naší skokanky Kristýny Buchtové na mistrovství Evropy v rope skippingu, které se uskuteční poslední týden v červenci v Portugalské Braze. Kristýna bude jedinou českou reprezentantkou a svou účastí posune hranice našeho oddílu na vrcholovou úroveň. Pevně věříme, že pod českou a sokolskou vlajkou přiveze nejlepší možné umístění.