Nejen o Tyrkysovém oku

25. dubna 2017 v 11:33 | Blanka Zelingerová |  Z činnosti

Autorské čtení

Členové našeho Sokola se nesetkávají jen při cvičení v tělocvičně, ale také společně navštěvují různé kulturní akce. Proto s myšlenkou "nejen pohybem je sokol živ" jsme v úterý 18. dubna pozvali mezi nás spisovatelku, přerovskou rodačku a patriotku, Lenku Chalupovou. Dříve pracovala jako novinářka v týdeníku, deníku i televizi. V současné době je tiskovou mluvčí magistrátu města.
Byli jsme všichni zvědaví na její povídání a čtení z posledního románu Tyrkysové oko, který vyšel v září loňského roku. Napsala již 6 knih a jak sama říkala, chystá k vydání další. Její přednes byl velmi poutavý, z ukázek jsme se seznámili s hlavními hrdinkami i závěrečným rozuzlením detektivní zápletky. Pak jsme se ptali na její začátky, kde hledá témata ,zda by se psaním uživila/to prý určitě ne/ a mnoho dalších. Hovořila také o zatím nejprodávanější knize- Pomněnkové matky, jejíž děj zasadila do Přerova. Ulice, domy, známá místa i okolí Přerova jsou autentické, ale všechny její postavy zcela vymyšlené. Každou knihou prolíná detektivní zápletka a dodala, že sama je někdy překvapená,jak příběh její knížky skončí. Pochlubila se i svými sokolskými začátky a příhodami, na které ráda vzpomíná. Tak bychom mohli v příjemné atmosféře besedovat ještě dlouho, ale čas vypršel a my jsme se museli rozloučit.
Závěrem bych chtěla ocitovat část recenze a hodnocení jejího díla: "V Lence Chalupové získal český knižní trh spolehlivého tvůrce. V průběhu 10 let její autorské dráhy se jí podařilo vyšvihnout na pomyslný vrchol lákavého odvětví psychologické detektivky a romance." A tak buďme pyšní na to, že máme v Přerově další významnou osobnost.
Vydaná díla: Utopená, Neříkej mi už vůbec nic, Vosí hnízda, Pomněnkové matky, Ledové střepy, Tyrkysové oko
V galerii naleznete několik dalších obrázků Miroslava Rozkošného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama