Prosinec 2016

Mámo, táto, nebuď šnek po čtvrté

30. prosince 2016 v 12:09 | Vlasta Krejčířová |  Z činnosti

Přicházejí noví zájemci i z řad veřejnosti

Dovolím-li si zhodnotit tuto již tradiční akci T. J. Sokol Přerov jedním slovem, pak použiji slovo úspěšná. Mohu-li si dovolit přidat další přídavná jména, přisadím si adjektivem příjemná či přátelská. Když jsme před čtyřmi lety chtěli motivovat naše členy k pohybu i o vánočních prázdninách a hlavně je přimět k tomu, aby děti dovedli do tělocvičny své rodiče a rodiče zase své děti a strávili tak společně odpoledne v pohybu, byla to akce interní, hlavně pro členy Sokola.
Stále se nám vracejí věrní návštěvníci, kteří nevynechali žádný ročník, ale těšíme se taky z nových tváří, kteří se Sokolem nemají dosud víceméně nic společného a přišli jen ze zvědavosti a s potřebou se trošku pohnout, proběhnout. Vítáme je s otevřenou náručí a doufáme, že se jim u nás líbilo. Měli možnost si zahrát nejen stolní tenis, badminton, florbal, šipky, twister, fotbal, ale mohli si i zatančit na tanečních podložkách a vyzkoušet si Test zdatnosti. Ten sestával z různých disciplín ( sedy -lehy; stoj - vzpor dřepmo - vzpor ležmo; cvičební sestava s tyčí; zachycení padajícího předmětu; přednožování v lehu; skok daleký z místa; hluboký předklon v sedu; celostní motorický test). Nebylo nezbytně nutné se účastnit všech. Každý si vyzkoušel to, co ho bavilo, v čem se našel, co ho oslovilo. Děti si zasloužily odměnu, i když některé své rodiče notně potrápily.
Fota Miroslava Rozkošného k této akci najdete v galerii

Vánoční večírek v Sokole Přerov

23. prosince 2016 v 15:04 | Marie Hudečková |  Z činnosti

s tradičním vánočním punčem

Jako každoročně tak i letos jsme si v Sokole uspořádali "Vánoční večírek" - v pátek 16.12.2016. Každý z účastníkú donesl 2 dárky pod vánoční stromeček. Atmosféra byla výborná.Tradiční vánoční punč chutnal znamenitě, bodejď by ne, vždyť ho vařily sestry Jitka Mužíková a naše náčelnice Sokola Helena Sedláčková.
Cukroví, chlebíčky, jednohubky, tyčinky, oříšky a jiné dobroty jsme si donesli vlastnoručně vyrobené. O hudbu a zpěv se postarali naši muži sokolové a šlo jim to výborně. Škoda jen, že se nepřišly "mladší ročníky", ale i tak jsme se pobavili, zasmáli, zazpívali a těšíme se v roce 2017, jak se postavíme opět na značky!

Obrázky sestry Marie Hudečkové z této akce naleznete v galerii

Vzpomínka na Františka Venclovského

10. prosince 2016 v 19:36 | Lenka Chalupová

Byl i členem Sokola

Dobrý den, pane Rozkošný, dovoluji si Vás pozvat na výstavu "Vzpomínka na Františka Venclovského",
která bude v úterý 13. prosince v 17 hodin zahájena v salonku Galerie města Přerova na Horním náměstí. Budu ráda, když pozvání budete tlumočit i kolegům v Sokole. Děkuji.


S pozdravem Lenka Chalupová
Bc. Lenka Chalupová
Kancelář primátora

Sokolský ples v Přerově

8. prosince 2016 v 16:10 | Petr Navařík |  Organizační

13. ledna 2017