Úspěšný start sokolek z Přerova

23. května 2016 v 22:46 | Petra Holcová |  Z činnosti

Rope skippingový oddíl si z Prahy přivezl hned čtyři sady medailí

Oddíl rope skippingu se o víkendu 21. - 22. května 2016 zúčastnil soutěže České rope skippingové asociace JUMP FOR JOY v Praze (ZŠ Petřiny jih), kde svým výkonem překvapil nejen soupeře, ale i své trenérky. Děvčata v kategorii 12 - 14 let ve složení Kristýna Buchtová, Alexandra Koukalová, Michaela Tobiášová a Kristýna Zimková si v disciplíně single rope speed štafeta týmů vyskákaly stříbrnou medaili s úžasným počtem 207 přeskoků. První byl slovenský tým, tudíž naše děvčata byla nejrychlejšími českými závodníky ve své kategorii v republice.

Podobně krásné umístění si vyskákala Kristýnka Buchtová v disciplíně single rope speed jednotlivců, kde ve své kategorii obsadila nádherné třetí místo a podobně jako v případě štafety, první dvě místa získaly slovenské skokanky a Kristýnka tak byla nejrychlejší českou skokankou ve věku 12 - 14 let. Zbylá naše děvčata se ve stejné disciplíně umístila na 17. místě (Kristýna Zimková), 18. místě (Michaela Tobiášová) a 26. místě (Alexandra Koukalová). Krásné třetí místo obsadila i Šárka Zbožínková ve své kategorii 18 - 34 let. Poslední medailovou pozicí pak bylo druhé místo, které získal tým trenérů ve složení Petra Holcová, Kristýna Holcová, Lenka Hostašová a Denisa Pospíšilová v kategorii double dutch freestyle párů. Zbylé freestyle týmy ve složení Kristýna Buchtová - Alexandra Koukalová a Michaela Tobiášová - Šárka Zbožínková pak v kategorii single rope freestyle párů obsadily čtvrtá místa a na medailové pozice nakonec nedosáhly. Děvčata ovšem předvedla výborný výkon a na historicky první freestyle soutěž podle pravidel Evropské rope skippingové asociace v republice dopadla skvěle.

Celý soutěžní víkend byl velmi náročný. V sobotu probíhal celodenní (od 10:00 do 17:00) workshop s lektory z Německa Sebastianem Deegem, Amirem Salihim a Fabianem Fischerem. Workshop byl náročný, ale vyplatil se. Členky oddílu se všechny naučily něco nového od každého z výše zmíněných lektorů a získaly spoustu inspirace na další freestylové prvky. I přes únavu se pak večer celý tým vydal na procházku Prahou, kde byl naším hlavním cílem Karlův most, kde jsme všechny jedna po druhé pohladily sochy pro štěstí, aby se nám na nedělní soutěži dařilo.
Neděle se pak nesla v soutěžním duchu. Celou soutěž zahájily dvě vystoupení pódiových skladeb. První byl tým děvčat z Horoměřic a druhé bylo perfektní vystoupení německých lektorů z workshopu, kde všichni účastníci na vlastní oči viděli, jak vypadá světový vrcholový rope skipping. Hoši tak vyrazili dech všem účastníkům a divákům a sklidili obrovský potlesk. Neděle byla náročná hlavně pro naše tři trenérky, které jsou rovněž i rozhodčími rychlostních disciplín a dvě z nich i rozhodčími freestylu. Ty se celý den nezastavily a pouze si z rozhodcovské lavice odskočily na soutěžní plochu, aby se po freestyle sestavě rychle vracely zpět k rozhodování.
Celý soutěžní den pak s námi strávila i Česká televize, která zde natáčela jeden z dílů pořadu pro děti Lvíčata a naše členky Kristýnka Buchtová a Saša Koukalová se na chvilku staly mediálními hvězdami, když pro pořad natáčely jeden z rozhovorů.

Našemu oddílu se v Praze náramně dařilo a je vidět, že snaha a velká dřina při nácviku freestylových sestav a trénování rychlostí se vyplácí. Celý oddíl si víkendové soutěžení skvěle užil a už teď se těšíme na soutěž JUMP FOR JOY v listopadu 2016.