Ropeskippingový oddíl Sokola Přerov

14. května 2016 v 22:55 | Jaroslav Skopal

se pokusil získat děti z Lověšic pro sokolování

Do již téměř obnovené sokolovny přerovské místní části Lověšice, přijelo v sobotu 14. května 2016 odpoledne 13 členek ropeskippingového oddílu z T.J. Sokol Přerov, aby ukázkami svých dovedností ve cvičení se švihadly získaly přítomné místní občany s jejich dětmi nejen pro tuto součást sokolské všestrannosti, ale i pro sokolskou činnost vůbec. Hlavní problém, vhodný sál pro tělocvičnou činnost, je již skoro vyřešen. O tom se mohli přítomní návštěvníci přesvědčit na místě. Sál místní sokolovny je obnoven, má novou podlahu, obložení, nová jsou okna, osvětlení i topení a je čistě vymalováno. Zásluhu na tom mají manželé Luděk a Zdenka Komárkovi, kteří nejen do obnovy pronajatých částí sokolovny věnovali hodně svých finančních prostředků a vlastní práce. Pravda, zmizelo některé nářadí, jako třeba kruhy a žebřiny, ale i to má šanci být časem obnoveno.
Vedoucí oddílu ze Sokola Přerov, ses. Petra Holcová ocenila podlahu, která díky své novosti je i tvrdší a švihadla po dopadu na ni dobře odskakují. Celou hodinu ukazovala ona s dalšími cvičenkami včetně mladých sokolských žákyň, jaké úrovně lze soustavným nácvikem ve stylizovaném skákání se švihadly dosáhnout. Ale nejen to, děvčata též předvedla základy metodiky, jak se k těmto výsledkům dopracovat.
Všech asi deset přítomných dětí, které přišly se svými maminkami, si postupně vyzkoušelo něco navíc, co samy dosud neznaly. Zdálo se, že připravené ukázky i jejich vlastní pokusy pod dohledem těch zkušenějších je plně získaly. Teď se jen zbývá ptát, co bude dál. Tělocvičné jednotě Sokol Lověšice chybí cvičitelky i nějaký ten cvičitel, kteří by navíc měli posílit výbor jednoty, která si právě pro tyto personální problémy zatím letos nedovolila svolat volební valnou hromadu. Sokolská župa Středomoravská - Kratochvilova by ráda místní jednotě s tímto problémem pomohla, ale chybí jí místní spojenec, se kterým by tento aktuální spolkový problém nějak řešila.
Z místních je třeba poděkovat i předsedkyni výboru místní části Lověšice paní Evě Hrutkaiové, která pomohla s propagací akce i se zapůjčením přehrávacího hudebního přístroje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama