Oddíl Rope skippingu Sokola Přerov navštívil Lověšice

16. května 2016 v 22:09 | Petra Holcová |  Z činnosti

a dostal první příležitost vyzkoušet si, jaké to je, být trenérem

V sobotu 14. května 2016 se 14 členek rope skippingového oddílu vydalo do Lověšic do místní nově opravené sokolovny, aby prezentovaly svůj oddíl, ukázaly, jaké všechny sporty mohou fungovat v rámci sokolských jednot, a hlavně naučily místní něco málo ze sportu, který máme všechny tolik rády.
Již společná cesta autobusem byla pro zúčastněné skvělý zážitek prohlubující vzájemné vztahy i mimo tréninkové hodiny. Na místě nás již čekala krásně opravená tělocvična a téměř dvě desítky místních obyvatel, které se přišly podívat. Vedoucí oddílu seznámila návštěvníky se sportem, jeho formami a podobami a členky oddílu každou z dovedností názorně předvedly. Diváci tak měli příležitost vidět kromě jednotlivých rope skippingových prvků i soutěžní rychlostní čtyřčlenný tým, který bude již tuto neděli 22. května, reprezentovat naši jednotu a bojovat v Praze na soutěži o co možná nejlepší umístění s desítkami dalších závodníků z České a dokonce i Slovenské republiky. Děvčata ukázala návštěvníkům rovněž dvě soutěžní freestylové sestavy dvojic, ve kterých byla vidět pohromadě široká škála prvků. Freestylové disciplíny budou na letošní soutěži historicky poprvé a ze čtyř vyhlášených kategorií bude mít náš oddíl zastoupení hned ve třech.
Po přibližně čtvrt hodinovém seznámení návštěvníků se sportem a předvedením rope skippingových dovedností našich členek následoval krátký workshop. Všichni zájemci o vyzkoušení sportu se přidali k členkám oddílu na ploše tělocvičny. Musím vyzdvihnout zájem ne jen z řad přítomných dětí, ale dokonce i některých dospělých. V této části akce si pak všechny naše členky ozkoušely novou roli. Roli trenéra. Každý zájemce z řad místních dostal do dvojice jednu či dvě naše členky a ty pak měly za úkol dotyčného naučit nové prvky se švihadly. Trenérky pouze obcházely jednotlivé skupinky, radily a dohlížely na hladký průběh. Na závěr si pak místní děti vyzkoušely skákat v double dutchi (dvě dlouhá protisměrně se točící švihadla), než jsme po vypršení určeného času tuto akci ukončily.

Za celý oddíl mohu říci, že se návštěva lověšické sokolovny vydařila a přinesla spoustu nových zkušeností ne jen místním zúčastněným obyvatelům, ale rovněž i členkám oddílu, které mnohdy úplně poprvé vystupovaly mimo prostory naší sokolovny a především dostaly první příležitost vyzkoušet si, jaké to je, být trenérem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama