Krůčky ve využívání sokolské zahrady ponovu

26. května 2016 v 17:52 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Petangue úspěšně zahájil jarní sezonu

Na pěkné jarní počasí příznivci nové francouzké hry petangue zbytečně dlouho nečekali a hned jak se dalo, přemístili se od pinpongových stolů v sokolovně do zahrady, kde už mají první jarní turnaj za sebou. V něm se na prvních třech místech umístili Rudolf Švéda před Zdeňkem Vylíčilem a Jaromírem Nevřelou, všichni z Přerova.
Potěšitelné je, že zahrát si petangue jezdí do naší sokolské zahrady i jeden hráč a jedna hráčka z Olomouce. Z toho jeden člen Sokola Nemilany. Díky petangue se také čtyři zájemci o tuto hru stali v květnu novými členy naší sokolské jednoty. Nyní už začala probíhat na našem hřišti dlouhodobá soutěž v petangue. Hraje se systémem každý s každým. Přihlášeno je zatím osm hráčů a další zájemci se mohou přihlásit ještě do konce první dekády června. A protože petangue je hra především pro důchodce, soutěž hrajeme vždy dopoledne každé úterý od 10,00 hodin .
Vedle přátel organizátora Zdeňka Vylíčila, kteří začali naše hřiště využívat jako první už vloni, letos na jaře se přidali další zájemci. Podle cvičitele Milana Geryka jsou to starší žáci oddílu všestrannosti, kteří petangue začali hrát místo trénování skoku dalekého, protože doskočiště, kde dřív trénovali skok daleký bylo zrušeno. Brzy také začnou hrát petangue i naše sokolské seniorky pod vedením sestry Koluchové. Instruktora mají už zajištěného. Stane se jim br. Jindřich Šoupal.
Další obrázky z této akce najdete v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama