Z vernisáže v Galérii města Přerova

5. března 2016 v 10:54 | Miroslav Rozkošný |  Historie

Loutkové divadlo Sokola Přerov má mnoho přátel


Vernisáž výstavy uspořádané u příležitosti vstupu loutkového divadla naší sokolské jednoty do 101. roku své činnosti neměla chybu. Už delší dobu před oficiálním zahájení nebylo zde skoro k hnutí. Na vernisáži se sešli přátelé loutkového divadla od nejmenších dětských diváků, přes současné aktivní loutkáře až po seniory, kteří na svá léta v loutkovém divadle už jen vzpomínají.
Nechyběli ani známé osobnosti, bývalý primátor města, senátor a v mládí také loutkář Jiří Lajtoch, ředitel okresního archivu a zastupitel města Jiří Lapáček i starosta naší sokolské jednoty Vladimír Tabery. Chyběli jen čelní představitelé magistrátu, kteří se ve stejnou dobu aktivně podíleli na programu v Městském domě, kde byly předávány ceny nejlepším sportovcům Přerova, a nelze jim proto nic vyčítat. Také v bohaté a vkusně upravené expozici výstavy bylo toho hodně k vidění od loutek, fotografií až po další dokumenty. Z vystavených exponátů upozornila vedoucí galérie Lada Galová zejména na sto let staré loutky ještě z původního loutkového divadla ve škole v Palackého ulici. Po ní si vzala slovo principálka divadla ses. Marie Veřmířovská, která přivítala jako hosta nejvzácnějšího, předsedu celostátního sdružení Skupiny amatérských loutkařů při Svazu českých divadelních umělců se sídlem v Praze. pana Aleše Popa z Olomouce, který má také k Přerovu blízko, protože jeho rodiče se seznámili v našem sokolském loutkovém divadle. Po skončení vystoupení pořadatelů výstavy a hosta, zahrála dřevěná loutková dechovka známou polku Škoda lásky a navodila tím náladu, při které se přátelé loutkového divadla a přerovské kultury vůbec, už jen výborně bavili. Samozřejmě při prohlížení exponátů, dobrém víně, koláčcích a dalším občerstvení, jak bývá na vernisážích zvykem.

Fotografickou reportáž Pavla Zimka z této akce si můžete otevřít v galerii tohoto blogu.

Z dílny Pavla Zimka je již k dispozi i videonahrávka z vernisáže:
Připomenutí slavnostní vernisáže výstavy Rok stoprvní Loutkového divadla Sokola Přerov najdete na adrese https://youtu.be/kGTM-uq4FOU.

Příjemný zážitek přeje Pavel Zimek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama