Leden 2016

Video z předání ceny Města Přerova 2015

27. ledna 2016 v 11:37 | Pavel Zimek |  Z činnosti

Loutkovému divadlu Sokola Přerov

Připomeňme si společně slavnostní okamžiky zaslouženého ocenění souboru Loutkového divadla T.J. Sokol Přerov v Mervartově síni přerovského zámku v neděli 24. ledna 2016. Video najdete na adrese: https://youtu.be/8jk47MknlLE
Pavel Zimek

V Sokole Přerov

26. ledna 2016 v 11:41 | Miroslav Rozkošný, Jana Tovaryšová |  Organizační

v sobotu 20. února 2016


od 9.30 hodin pořádáme
TURNAJ VE STOLNÍM TENISU
pro neregistrované hráče
startovné30dospělí
15děti
Přihlaste se na vrátnici

Radost z ocenění

25. ledna 2016 v 22:16 | Miroslav Rozkošný, Pavel Zimek (foto) |  Z činnosti

Loutkové divadlo převzalo Cenu města Přerova - Medaili Jana Amose Komenského

V neděli 24. ledna 2016 bylo loutkové divadlo naší Tělocvičné jednoty Sokol Přerov vyznamenáno Cenou města Přerova - Medailí Jana Amose Komenského. Slavnostní akt předání se konal už tradičně v Mervartově síni přerovského zámku. V ní se naší loutkaři neztratili. Naopak, ve srovnání s dalšími oceněnými kolektivy, Základní uměleckou školou Bedřicha Kozánka a pěveckým souborem Vokál, bylo zde členů našeho souboru nejvíc. Většina přišla do sálu už delší dobu před začátkem skoro jako první a k nepřehlédnutí byli také pro své jednotné oblečení, černá trička s nápisem Loutkové divadlo T. J. Sokol Přerov. S loutkáři přišel i bývalý člen souboru a také už bývalý primátor Jiří Lajtoch, a v sokolském kroji starosta br. Vladimír Tabery.

Po hudebním vstupu, který obstarala Základní umělecká škola a zahajovacím projevu náměstka primátora Pavla Košutka, převzalo naše loutkové divadlo cenu jako poslední, ale za největšího potlesku přítomných. Po něm vedoucí souboru ses. Marie Veřmířovská poděkovala za cenu jménem všech tří vyznamenaných kolektivů a slíbila, že se budou snažit dál dělat svému městu čest.
Rozsáhlou složku fotografií z této akce od Hany Žáčkové naleznete v galerii

Rekreačním stolním tenistům Sokola Přerov

14. ledna 2016 v 17:37 | Miroslav Rozkošný

Upozornění:

Stolní tenis v předsálí sokolovny se v úterý 19. ledna nekoná z důvodu účasti některých hráčů na turnaji v Olomouci. V dalších týdnech se bude konat už pravidelně až do jarních měsíců, kdy stolní tenis vystřídá pétanque na zahradě sokolovny.

Ještě jedno PF 2016

5. ledna 2016 v 22:48 | Irena Darmová |  Organizační

od rodiny Haraštovy


Turnaj ve Velké 2016

5. ledna 2016 v 22:41 | Miloš Krajíček |  Organizační

tentokrát ve stolním tenise


Pozvánka na stolní tenis

5. ledna 2016 v 22:34 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Nenáročný sport vhodný pro zimní období

Parta přátel v seniorském věku, kteří se prakticky až do zimy scházeli k zápasům v pétanque na zahradě naší sokolovny, nepřestali sportovat ani v zimním období. Jen nové hřiště na pétanque do jara vyměnili za stolní tenis v předsálí sokolovny. Termín zůstal stejný, každé úterý od 9,30 do 11,30 hodin. Cena pro členy i nečleny Sokola je pro všechny stejná 20 Kč za uvedenou dobu. Bližší informace můžete získat u Miroslava Rozkošného, mobil 732762055 nebo na mailové adrese rozkosmir@seznam.cz Přijdˇte si zahrát. K dispozici máme dva úplně nové stoly a několik starších, takže i vyšší počet zájemců si najednou může zahrát. Stolní tenis je sport, podobně jako pétanque, vhodný pro všechny generace, včetně důchodců a také ostatní, kteří mají dopoledne volný čas. Třeba i nezaměstnané, aby si udrželi dobrou fyzickou kondici pro případný nástup do zaměstnání.


Při pravidelných zápasech můžeme poznat svoji hráčskou úroveň a nejlepší z nás mohou reprezentovat naší jednotu, třeba na turnajích, které vždy na podzim pořádá Sokol Beňov, ale ještě ani jednou jsme se ho nezúčastnili. Vzorem pro naše stolní tenisty může být T.J. Sokol Kroměříž, kde stolní tenis má již dlouholetou tradici. Každoročních turnajů kroměřížského Sokola se zúčastnily již stovky hráčů všech věkových kategorií od nejmenších dětí až po seniory.