Na návštěvě v Lověšicích

3. prosince 2015 v 17:28 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Činnost Sokola se v Lověšicích rozjíždí, ale pomalu

Obnovená Tělocvičná jednota Sokol Lověšice se už od počátku setkávala s velkými problémy. Nejprve to byly tahanice o majetek s místní TJ Union, potom z funkce odstoupili členové výboru a změny k lepšímu nastaly teprve, když místní podnikatel Luděk Komárek s manželkou zřídili jako nájemci v sokolovně hospodu a postupně roky chátrající budovu opravují.
A jak vypadá činnost T. J. Sokol Lověšice letos? Sokol se stal spolupořadatelem dětského dne ve svém areálu. V září byla položena v sále nová podlahová krytina, což umožnilo zde konat první velkou soukromou akci - svatbu. Cvičení a sport se zde však rozjíždí velmi pomalu. Přesněji cvičení vůbec ne a ze sportu zde chodí jen jednou týdně desítka zájemců různého věku zahrát si stolní tenis.
Třeba otec se synem a podobně. Většinou se jedná o sportovce, kteří v létě pravidelně hrávali nohejbal na malém hřišti sokolovny a v zimě chodí hrát badminton do Dělnického domu. Rádi by si tento sport zahráli i v sokolovně, ale na sále chybí lajnování. "To je náš nejbližší úkol," říká br. Komárek. Dalším sportem v lověšické sokolovně, který je teprve počátcích, a uvidíme jak se bude dál vyvíjet, je box. Dva zájemci si za vlastní peníze koupili boxovací pytel a na jevišti ho využívají k tréninku. "Nebo jen tak k rozhýbání vzhledem k našemu věku", říkají.

V sokolovně je třeba dokončit ještě některé menší stavební práce a její dovybavení. Z tělocvičného nářadí zde zůstaly jen žebřiny /ribstoly/, ostatní skončilo kdoví kde v době, když sokolovnu přestal spravovat a využívat TJ Union. "O cvičení na nářadí zde zatím není zájem," míní starostka ses. .Zdenka Komárková. A co chybí Sokolu Lověšice nejvíc, jsou členové.
Naštěstí mají sokolové z řad místních občanů obětavé pomocníky, kteří pomáhají při opravě sokolovny. Například při pokládání nové podlahy se jich sešlo pět. Členů má však jednota i s manželi Komárkovými jen šest. "S nimi to byly vždy špatné a letos po zvýšení členského příspěvku je to úplně konec," postěžoval si br. Komárek. Určitá naděje na zlepšení je. "Po Novém roce se stanu členem," řekl mi jeden z boxerů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama