Chyběl smysl posezení?

21. prosince 2015 v 16:54 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Vánoční posezení s otazníkem

Na letošní vánoční posezení u stromečku se sokolským punčem v předsálí naší přerovské sokolovny jsem z důvodu jiné podobné akce přišel později. Hrála tam naše známá country hudba, bylo veselo a prázdná místa zůstala jen po členkách Věrné gardy, které jsem ještě při příjezdu k sokolovně zahlédl na autobusové zastávce. Hned po příchodu do předsálí jsem se ptal přítomných na hodnocení této naší tradiční akce. Znělo od různých známých jen kladně od "standardní až po výborné". Kritické hodnocení večírku jsem se zcela náhodou dověděl až druhý den. Prý " nezpívalo se, nikdo nic všem neřekl, třeba alespoň přání, a až jedna sestra to nevydržela a s dovolením starosty zarecitovala báseň, a po ní se už nikdo s něčím dalším nepřidal." Dále mně informátorka za Věrnou gardu ještě řekla: "My co se známe, bavili jsme se bezvadně, ale co přišli sami, seděli jak hořké huby."

Po této informaci mi napadlo, že snad by bylo vhodné, kdyby někdo ze žáků přednesl třeba básničku k Vánocům, kterou se naučil ve škole. Možná by se zas přidal někdo z dospělých. Snad by bylo vhodné i nějaké ohlédnutí za uplynulým rokem někoho ze členů výboru, jak jsem to zažil pár hodin předtím v Lipníku.
Památný sokolský den ukázal, že máme šikovné moderátorky, které by všechna vystoupení dokázaly spojit do jednoho pásma. To všechno vím, ale nevím jest-li by ostatní přítomní chtěli takový program, jak by si přála Věrná garda, protože někteří lidé vyloženě nesnáší nějaké oficiality a také, jak správně říká náš vrátný Antonín Blaťák: "sto lidí,sto chutí a všem se nezavděčíš." Odpovědˇ na otázku, zda pokračovat v tradičních vánočních večírcích s punčem, jak jsme je znali dosud, nebo tam přidat něco navíc, ale určitě bude znát výbor naší T. J. Sokol Přerov. Někteří na tomto večírku byli. Proto se jeho členů hned na příštím zasedáním zeptám.
Další obrázky Františka Hudečka jsou v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama