Vystoupil Divadelní klub Slušovice

9. listopadu 2015 v 20:19 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Dokonalou svatbu viděla stovka diváků

Také představení komédie Divadelního klubu Slušovice nazvané Dokonalá svatba v sobotu 7. listopadu v naší přerovské sokolovně předcházela otázka: " přijdou diváci ?" Důvodem k obavám byly nejméně dva. Za prve ve stejnou dobu se v Městském domě konal velký koncert ke stému výročí založení Základní umělecké školy a dále nějakým nedopatřením pozvánka na naše divadlo nevyšla v Přerovských listech. Nakonec ale všechno dopadlo dobře. Prodáno bylo v předprodeji a na místě 88 vstupenek, další diváci přišli na vstupenky, které vyhráli v Přerovském deníku a diváky byli i pořadatelé. Takže dohromady asi stovka.
Tedˇ ke slušovickému ztvárnění známé komedie už jen stručně. Na hercích byl znát talent a profesionální vedení, které, jak se také přiznali, je nešetří. Problém však byl a dále bude velký sál naší sokolovny a jeho špatná akustika. V tomto prostředí starším lidem unikala některá slova. Naštěstí však jen jim na rozdíl od mladších diváků, kteří rozuměli lépe a podle toho často a živě reagovali na herecké projevy. V rozhovoru se mnou si to herci velmi pochvalovali.
Již tradiční závěrečné posezení po představení v zaplněném předsálí tentokrát zpestřil hlavní pořadatel br. Peter Suja besedou herců s diváky. Herci přitom zodpovězeli řadu otázek. Mezi jinými jsme se dovědli, že nejsou jen ze Slušovic, ale z poměrně širokého okolí. Někteří původem i ze Slovenska, a také mají široký okruh svých divadelních představení. Hráli dokonce i v Brně. Rovněž mnoho a různé jsou místnosti kde zkouší. Od hospody až po bývalou kancelář také už bývalého ředitele Agrokombinátu Slušovice a dnes senátora Františka Čuby. Na závěr je třeba ještě pochválit, že řada diváků zůstala po představení posedět v předsálí sokolovny při country kapele Petera Suje. Poděkování proto patří i muzikantům.

Další obrázky Františka Hudečka najdete v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama