Ze Sokola Přerov 3.9.2012

4. září 2015 v 20:23 | Miroslav Rozkošný |  Organizační

Cvičební rok 2015/16 nabízí nové aktivity

Setkání cvičitelů T. J. Sokol Přerov před zahájením nového cvičebního se také letos ukázalo jako velmi potřebné, protože přítomní při něm projednali některé důležité organizační záležitosti. Například, že v platnosti zůstává nově zavedená evidence cvičících, tzv. třídní knihy, a ujasnili si výši plateb za jednotlivé kategorie cvičících.
Náčelnice ses. Helena Sedláčková zdůraznila, že cvičitelé mají získávat cvičence k zaplacení členských známek a povinnost využívat v případě potřeby knihy úrazů. Hospodář a projektový manažér jednoty br. Peter Suja informoval cvičitele, že v červnu skončené kolo soutěže ve sběru papíru přineslo jednotě 15 tis. Kč. Dále seznámil přítomné s novými podmínkami této soutěže. Potřebné informace si přítomní vyslechli také k získávání finančních grantů.
Další jednání cvičitelů se již neslo v duchu plánu činnosti na tento cvičební rok. Ten sebou přináší další nové sportovní, kulturní a společenské aktivity. Jako úplně nová akce v naší jednotě bude Noc sokoloven 11. září a 19. září autobusový zájezd na Setkání sokolů moravsko - slovenského pomezí na Velké Javořině. Každé úterý od 9,30 hodin se bude konat na sokolské zahradě akce Pétanque pro všechny. V případě nepříznivého počasí bude pro zájemce připraven stolní tenis v předsálí sokolovny. Pro zájemce o Pétanque - po domluvě od 8:00 do 20:00 hod. Samozřejmě také letos se bude 8. října konat Památný sokolský den s obvyklým programem. Naopak úplně novou aktivitou bude pásmo hudby a poezie v podání brněnských herců a hudebníků v komorním prostředí předsálí sokolovny. Podáváno bude při něm občerstvení. Další novinkou v naší jednotě bude zapojení se do celoevropské MOVE WEEK - Týden v pohybu od 21. do 26. září. Jeho zajímavý program ještě víc zpestří soutěž v překonání rekordu v počtu otáček kruhu na těle.
Sportu, zábavy i poučení však nastávající cvičební rok slibuje v přerovském Sokole mnohem víc. Sledujte proto nástěnky v sokolovně, webové stránky T. J. Sokol a blog Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy. Letos také počítáme s vydáním většího počtu čísel našich sokolských zpravodajů, než tomu bylo v letech minulých.

Miroslav Rozkošný, vzdělavatel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama