Z atletické soutěže župy 31.5.2015

4. června 2015 v 16:49 | Jaroslav Skopal

Sluníčko vytáhlo sokolíky na tartan

Přes 140 závodníků od předškolních dětí po padesátníky přišlo o poslední květnové neděli na atletickou soutěž konanou na stadionu přerovského Spartaku, která završila letošní tzv. soutěž všestrannosti. Pořadatelem byla Sokolská župa Středomoravská - Kratochvilova. Spokojenost vládla i nad relativně dobrým zastoupením sokolských tělocvičných jednot župy, které soutěž obeslaly: Beňov, Hranice, Kokory, Lipník, Majetín, Přerov, Veselíčko a Vlkoš. Pěknou kulisu závodu vytvořilo slunečné počasí a povzbuzování přítomných rodinných příslušníků, bez kterých by zejména ti nejmenší nemohli vůbec dorazit.
Podle věku cvičenců se závodilo ve sprintech na 40, 50, 60 nebo 100 metrů, v hodu tenisovým nebo kriketovým míčkem či ve vrhu koulí, ve skoku dalekém z místa nebo s rozběhem a na závěr v běhu na 300, 600, 800 či 1500 metrů. Vedle rozhodčích z řad sokolů pomohla i objednaná obsluha elektronické časomíry. Odměnou těm nejlepším byly diplomy a medaile. Ostatním radost z pěkně prožitého dopoledne.
Závěrem děkuji členům předsednictva župy, cvičitelům domácí přerovské i dalších zúčastněných jednot za úspěšný průběh soutěže.
Jaroslav Skopal

Fotografie hlavně od br. Aloise Košťálka a ses. Yvety Hrbasové najdete v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama