Župní vzdělavatelé hodnotili svou práci 16. 5. 2015 v Praze

19. května 2015 v 14:19 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Z jarního zasedání vzdělavatelů žup

Českou obec sokolskou nejvíc tíží peníze. Zasedání župních vzdělavatelů v sobotu 16. května v Tyršově domě v Praze zahájil vzdělavatel br. docent Mička obšírně, ale přitom nijak nově, když hovořil o neudržitelném stavu financování ČOS po krachu Sazky a v současné době velmi omezeném přísunu peněz z hazardu.
Další průběh jednání byl již velmi rozmanitý a přinesl řadu informací. Zkratkovitě uvedu některé z nich. Zástupce vzdělavatele br. Gondík hovořil pochvalně o přehlídce sokolských divadelních souborů v Lázních Toušeň a zejména vyzval přítomné, aby soubory posílaly fotodokumentaci o své činnosti, což je nutná podmínka pro čerpání dotací. 4. října se bude konat v Divadle ABC poslední představení sokolské Prodané nevěsty. O této inscenaci výjde kniha a DVD.
Vzdělavatel br. doc. Mička hovořil o připravované Noci sokoloven, která se bude konat 11. září. Jejím cílem je propagovat činnost Sokola a získávat nové členy. Vzdělavatelský odbor ČOS připravuje k této akci propagační materiály. Podobně také hovořil o Památném dni Sokola, který připadá na 8. října.
V historickém sokolském kroji se přítomným představil velmi mladý a aktivní nový předseda společenské komise br. Lukáš Křemen, povoláním policista, který nahradil náhle zesnulého br. Drahońovského. Jeho zpráva byla zaměřena zejména na výsledky spolupráce s Hradní stráží při výcviku sokolů a vyzval k zajištění účasti na dalších. Mohou se ho zúčastnit i ženy. Historické kroje jim může zapůjčit ČOS. Dalším úkolem společenské komise je zaměřit se na modernizaci mužského i ženského sokolského kroje. Pokud se podaří ji zvládnout, komise tím potěší zejména členy naší T. J. Sokol Přerov ve věku do padesáti let, kteří si opakovaně stěžují na nemodernost sokolských krojů.
Po mém dotazu byla v diskuzi věnována největší pozornost soudnímu sporu mezi Bohuslavem Bubníkem a vedením ČOS. Podle vyjádření br. doc. Mičky soudní řízení dále trvá, zřejmě se protáhne a ve svém důsledku může přinést některé nepříjemné komplikace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama