Z nácviku na Sokolské Brno 2015

24. března 2015 v 20:54 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Přerovská sokolovna ožila nácvikem na Sokolské Brno

V polovině března skončila uzávěrka přihlášek na již tradiční akci v mezidobí mezi všesokolskými slety, oblastní slet s názvem Sokolské Brno 2015, který se letos bude konat 5. až 7. června. Tentokrát s podtitulem 25 let znovu pospolu, který připomíná významné výročí polistopadové obnovy České obce sokolské. Do nácviku v přerovské sokolovně se na Sokolské Brno 2015 zapojili muži, ženy i Věrná garda.
Starostu přerovské jednoty Vladimíra Taberyho překvapili zejména muži. "Vzhledem k tomu, kolik nás chodí na pravidelná cvičení, jsem ani tolik aktivních zájemců o veřejné vystoupení nečekal. Jsem příjemně překvapen," hodnotil Tabery účast mužů na nácviku. Celkem z celé Župy Středomoravské - Kratochvílovy nacvičuje skladbu Sportuj s námi autorů Zdeňky a Petra Šafářových 19 mužů. Z toho 12 z Přerova, čtyři z Hranic, dva z Dřevohostice a jeden ze Sušic. Skladbu muži nacvičují pod vedením br. Vladimíra Taberyho každé druhé úterý v měsíci od 18.30 do 20.30 hodin.
Sedmnáct žen pod vedením cvičitelky Zory Horákové nacvičuje skladbu Marie Frantové nazvanou Pro radost. Nácvik se koná každý pátek od 19,00 do 20,00 hodin. S nácvikem ani letos nezůstaly pozadu cvičenky z Věrné gardy pod vedením Zdeny Koluchové. Jejich skladbou je už známá Waldemariána cvičená s trekingovými holemi. K nácviku seniorky využívají volných termínů, které jsou v přerovské sokolovně dopoledne.

A kdo se do nácviku skladeb nezapojil, možná by stálo za to domluvit se a společně zajet do Brna naše cvičence povzbudit v úsilí, co dělají pro sebe i pro druhé. Co tomu říkáte? Místo na velké brněnské tribuně by se pro nás určitě našlo.
Více fotografií nejen z nácviku mužů, ale i žen, pro Sokolské Brno najdete v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama