Ochotníci Sokola Vlkoš lámou návštěvnické rekordy

6. března 2015 v 11:35 | Miroslav Rozkošný

a vystoupí i v přerovské sokolovně


Před dvěma lety založenému divadelnímu souboru Tělocvičné jednoty Sokol Vlkoš by mohly závidět i soubory s daleko delší tradicí. Už vloni na své vůbec první představení přilákali do sálu tamní sokolovny skoro tři stovky diváků z obce a okolí. A protože na vesnici jako je Vlkoš se nic neutají, ani pěkné divadelní představení, a spokojení diváci si nenechali nic pro sebe, zájem o letošní v pořadí druhou premiéru vlkošských ochotníků byl ještě větší. Přišlo přes tři sta diváků. V tom případě nestačily nejen lístky u pokladny, ale také židle k sezení, řada diváků proto musela stát a někteří k sezení použít stolů. Vlkoští ochotníci tak překonali v návštěvnosti často hostující divadelní soubor Sokola Dřevohostice na jehož představení chodí do vlkošské sokolovny okolo dvou set diváků.
Foto zaslala Pavla Roubalíková
Místní obyvatelé a lidé z okolí chodí na představení vlkoškých ochtníků jistě i proto, aby viděli jak si vedou na jeviště známé tváře jejich spoluobčanů a přátel. Neméně důležitý je také výběr titulu nastudované hry. V případě letošní i loňské premiéry vlkoští ochotníci nastudovali komedii. Po úspěšné hře Lumíra Kubátka si pro letošní premiéru vybrali lehce načernalou komedii Jaroslava Koloděje nazvanou "Dědeček a neb musíme tam všichni" se v ní v hlavní roli dědečka Mikuláše Ptáčka se poprve objevil v souboru vlkošských ochotníků František Vaculík s hereckým talentem, ale na jevišti teprve sbírající své první herecké zkušenosti. Jemu jsou na jevišti hlavními partnery o něco zkušenější Ludmila Tomancová jako jeho dcera a a Pavel Zdráhal v roli zetě. Z dalších herců diváka jistě zaujme nejen svým hereckým talentem, ale také mladistvým projevem Kateřina Langerová.
Kdo lituje, že neviděl letošní preméru Divadelního spolku Vlkoš sobě aneb ochotni a schopni čehokoliv, má ještě šanci. Stačí navštívit jejich představení v sobotu 21. března v 17,00 hodin v sále přerovské sokolovny.
Blíže viz dále (zdroj Peter Suja):

komedie Jaroslava Koloděje

DĚDEČEK aneb MUSÍME TAM VŠICHNI

21. 3. 2015 - 17:00 hod.

Předprodej vstupenek od 03.3.2015 v kanceláři
T. J. SOKOL Přerov
/ Út a Čt 10:00 - 17:00 hod. /
VÍC INFORMACÍ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama