Z valné hromady Sokola Přerov 19. února 2015

25. února 2015 v 22:33 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Sokolům přibývají sportovní oddíly

Výsledky uplynulého roku 2014 ve své činnosti hodnotila 20. února valná hromada Tělocvičné jednoty Sokol Přerov. V jejím úvodu byla vyhodnocena soutěž ve sběru starého papíru, která už druhý rok sokolům přináší nezanedbatelný příspěvek pro jejich sportovní a společenskou činnost. V soutěži zvítězila Kristýna Zinková, která nasbírala 403 kg papíru a jako jediná překonala čtyř metrákovou hranici. Na dalších místech se umístilo hned několik dalších členů jednoty s více než třemi sty kilogramy nasbíraného papíru.
V úvodní zprávě valné hromady starosta jednoty br. Ing. Vladimír Tabery konstatoval, že oproti předcházejícímu roku se počet členů jednoty zvýšil o patnáct. Stále však zůstává hlavní náplní práce výboru ekonomika, a to i přesto, že loňský rok nepatřil v hospodaření jednoty k těm nejhorším. Stalo se tak zejména zásluhou podpory Magistrátu města Přerova a Krajského úřadu Olomouc, že přerovští sokoli mohli uzavřít své loňské hospodaření s mírnou ztrátou teprve po odpisu základních prostředků. Přitom cvičitelé stále vedou své oddíly bez nároku na finanční odměnu. To je zřejmě také jeden z důvodů proč situace s cvičiteli je v jednotě tak vážná. "Chybí cvičitelé téměř ve všech oddílech," řekl na schůzi starosta br. Tabery.

Vedle nárůstu počtu členů je v T.J. Sokol Přerov pozitivní zejména nárůst počtu sportovních oddílů v posledních létech. Největší rozmach činnosti a nárůst počtu členů zaznamenal v minulém roce taneční oddíl Fénix. Dobře si vedly i některé sportovní oddíly jako například oddíl boxu. Jiné, jako oddíl gymnastiky, volají po nových členech z řad žactva. Ve sportovních oddílech stále platí, že jejich zástupci neumí nebo nechtějí svoje úspěchy propagovat na veřejnosti, jak bylo na valné hromadě kritizováno.

Fota br. Hudečka najdete v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama