K roku sokolské architektury

14. února 2015 v 17:42 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Vznikne elektronická databáze sokoloven

V počtu ohlášených a opět odvolaných návštěv v naší T. J. Sokol Přerov zřejmě drží rekord místostarosta T. J. Sokol Brno 1, br. Michal Doležel, který byl ještě před třemi týdny členem Vzdělavatelského odboru České obce sokolské. Z něho však vystoupil pro názorové neshody především se staršími členy tohoto odboru.
Bratra Michala Doležela i s doprovodem sestry z jeho mateřské jednoty jsme se s archivářkou ses. Evou Nadrchalovou nakonec dočkali v pátek 13. února. Cílem jeho přerovské návštěvy bylo odvézt si od nás kopie fotografií a plánů ze stavby naší sokolovny. Ty potřebuje k vytvoření elektronické databáze osmi set sokoloven a dalších sokolských staveb, kterou chce vytvořit. Z nich by pak chtěl tři sta nejlepších zařadit do samostatné knižní publikace, do které by patřila i naše sokolovna. Podle jeho názoru proto, že se jedná o poměrně rozsáhlou a přitom čistě funkcionalistick ou stavbu. Problém je však v tom, že vydání této publikace by podle názoru br. Doležela přišlo na dva miliony korun a za současné situace, kdy tvorbu datábáze financuje pouze jeho mateřská sokolská jednota a z části také autor sám, je jeho kniha zatím v nedohlednu.
A co říká br. Michal Doležel na náš sokolský archiv? Prý je bohatý, ale podobně obsáhlé a zachovalé jsou i archivy dalších sokolských jednot. S br. Doleželem jsme se shodli v názoru, že dobrý stav sokolských archivů odpovídá tomu, jak jsou sokoli zahleděni do své významné minulosti. "Někdy až moc," dodal mladý sokolský činovník br. Michal Doležel.
Zde je propagační spot:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Hořánek | 27. února 2015 v 21:24 | Reagovat

Takže další člen opustil vzdělavatelský odbor. Když jej opouštěl br. Uzel, byl okolo toho humbuk. A vidíte, že to tam není v pořádku. Soudružka Volková, příznivkyně Klementa Gottwalda to řídí pevnou rukou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama