Sešlost Věrné gardy Sokola Přerov 28. ledna 2015

30. ledna 2015 v 20:39 | Miroslav Rozkošnýl |  Z činnosti

Věrná garda na lednovém setkání slavila

Bohatý program i velkou účast členů mělo lednové setkání Věrné gardy Sokola Přerov. A protože se setkání tentokrát výjimečně konalo v bufetu sokolovny, ani jsme se tam všichni nevešli. Další stůl proto pořadatelé museli přidat za otevřené dveře do předsálí. Na setkání přišlo osmadvacet členů a jeden host. Tím byl hospodář jednoty a od nového roku také zaměstnanec ve funkci projektového manažéra, br. Peter Suja.
Na úvod programu si připravil br. Domanský příspěvek, který ještě zapadá do loňského stého výročí začátku 1. světové války. Jeho námětem byla Česká družina v Rusku. V dalším příspěvku vzdělavatel br. Rozkošný seznámil přítomné s výsledky jednání lednové schůze výboru jednoty. Jeho zprávu doplnil br. Suja. Během jejich vystoupení přítomní svými dotazy a připomínkami projevovali velký zájem o dění v naší jednotě. Mimo jiné zde vznikl návrh, aby při akcích pro veřejnost obsluhovaly v bufetu mladší sestry. "Bude to tak lepší, když přítomní uvidí mladší tváře," míní starší členky Věrné gardy. Zařídit se to pokusí na schůzi cvičitelů br. Suja.
Vrcholem setkání byla gratulace dvěma zasloužilým členům naší jednoty - br. Zdeňku Funkovi k osmdesátinám a br. Františku Jemelkovi k sedmdesátce. Gratulace to nebyla jen tak obyčejná, ale měla vysokou kulturní úroveň. O tu se tradičně postarala ses. Marie Navrátilová svými vtipnými verši "šitými" oběma gratulantúm přímo na tělo.
Po této gratulaci a přípitku se vyznamenaly hlavně naše sestry kuchařky. Jejich koláčky, mrkvánky a zákusky neměly chybu a při velké účasti přítomných bylo jich dost. Tekuté přilepšení oslav přinesli i oba jubilanti. Zejména pravá valašská slivovice, kterou br. Jemelka přivezl z Valašského Meziříčí, by s úspěchem obstála na každém slivkoštu. Také br. Funk se vytáhl. Bez jeho harmoniky by žádná oslava na Věrné gardě nebyla ta pravá. Díky ní, zpěvu a veselému vyprávění vydržela větší polovina členů na oslavě až do šesti večerních hodin.

Další fota Miroslava Rozkošného najdete v Galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama