Jak nově v Sokole Přerov

13. ledna 2015 v 17:30 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Rozhovor s br. Peterem Sujou, projektovým manažerem T. J. Sokol Přerov

Cítím nedostatek zainteresovanosti z řad našich mladších členů

Od 1. ledna letošního roku nastoupil do nově zřízené funkce projektového manažéra T. J. Sokol Přerov br. Peter Suja. Dosud za poměrně krátkou dobu své činnosti ve funkci hospodáře jednoty prokázal nejen své schopnosti, ale i nadšení pro činovnickou práci v Sokole. Funkce projektového manažéra je však v naší jednotě nová, a proto jsem br. Sujovi položil několik otázek.

Co je náplní funkce projektového manažéra a za jakých podmínek jsi do této funkce nastoupil ?
Náplň je široká a rozmanitá. Od vytváření projektového týmu, který se vytváří interně nebo externě za účelem realizace daného projektu až po zajištění finančních prostředků.
Podmínky? Vzhledem k tomu, že je to v naši jednotě nové, podmínky nejsou úplně specifikované.
Jaké cíle chceš dosáhnout v této funkci?
Činnost v Sokole je postavená na dobrovolnosti a v této chvílí cítím nedostatek zainteresovanosti z řad našich členů, myslím spíš mladšího fyzického věku. Čest výjimkám. Chce to změnu.
"Odtajnit" samotnou existenci naši jednoty ve městě a vrátit T. J. SOKOL Přerov na místo, které mu patří v hierarchii spolků a organizaci ve městě.
Pro dosažení svých cílů máš určitě zkušenosti. Nejen v práci v Sokole, ale i v jiných organizacích ? Mohl bys nám říct, kde jsi předtím s mládeží pracoval ?
Spolupráce začala ještě v minulém století. Je to už hodně dávno. Bylo to už na střední škole.
No a tady v Přerově jsou začátky mojí spolupráce se ZŠ Za Mlýnem Přerov na dětských táborech a s mládeží byla moje práce intenzivní v Klubu mladých na Terase.
Jako oddílový, programový a nakonec i hlavní vedoucí na zimních a letních táborech pro děti a mládež a organizátor akcí pro rodiče s dětmi jsem pracoval pod hlavičkou organizace DUHA Klubu DLAŽKA Přerov.
V roce 2000 spolu s pár přáteli pak zakládám vlastní dětskou organizaci DUHA 7 KOSTKA Přerov. No a pak 9 let sbírám zkušenosti jako člen statutárního orgánu v různých funkcích od člena až po viceprezidenta celorepublikové organizace DUHA, sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi.
Jako zaměstnanec naší Tělocvičné jednoty, mohl bys svými zkušenostmi pomoci i jiným jednotám v rámci župy? Pokud ano, v čem?
Ono je spíš otázka, zda jiné jednoty vůbec potřebují a chtějí nějakou pomoc?
A na otázku v čem, nejspíš asi radou či inspiraci. Myslím si, že u nás bude tolik práce, že nebude moc času otáčet se jinam.
Naopak jak by mohli členové Sokola ti pomoci ve tvé práci?
Nejde jen o moji práci, ale spíš o jednotu jako celek.
Kdyby se všichni víc otevřeli společnému dialogu a spolu mluvili o všem k činnosti a potřebám v jednotě.
Kdyby spolu víc komunikovali napříč všemi věkovým kategoriemi, všemi oddíly všestrannosti či sportu.
Aby pomáhali s propagací všech akcí a činnosti v jednotě.
Aby se navzájem podporovali a pomáhali si nejen v jednotě.
Aby všichni táhli za jeden provaz.
Pokud by tě chtěl někdo kontaktovat. Jakým způsobem je to možné?
Osobně kdekoliv a kdykoliv, když se potkáme. Ve dveřích tělocvičny po a před cvičením moc času není. Podle závažnosti řešeného tématu buď se domluvíme na místě anebo si dohodneme termín schůzky v kanceláři jednoty. Tam to pak budeme spolu řešit.
nebo telefonem: 777 217 797
Děkuji za rozhovor Miroslav Rozkošný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama