Sestra Ludmila Chytilová ukončila cestu životem

26. října 2014 v 22:13 | Bohumil Domanský, Jaroslav Skopal |  Historie

O jejím životě

Ještě v polovině září t.r. navštívili představitelé města a čtyři dni po nich zástupci Sokola sestru Ludmilu Chytilovou v Domově seniorů v Přerově, aby jí poblahopřáli ke stým třetím narozeninám. V tom druhém případě jsem byl osobně přítomen a bývalá přední přerovská sokolská činovnice se zdála být relativně v dobré pohodě. Návštěva se opět stočila na aktuální dění v přerovském sokole a sokolské župě, což byla problematika jí důvěrně známá.
Teď již nám nezbývá, než vzít na vědomí, že 23. října 2014 skonala a nastal čas definitivního rozloučení s naší milou sestrou. To se bude konat v Přerově v obřadní síni přerovského hřbitova 31. října 2014 ve 13:00 hodin.
Stručný výčet tělocvičných a sportovních aktivit sestry Chytilové zupracoval před čtyřmi roky br. Bohumil Domanský. Uvádím jej níže v původní podobě.

Doplňuji ještě její ocenění Medailí Jana Ámose Komenského, udělené jí městem Přerovem 29. října 2002 za celoživotní obětavou činnost v Sokole Přerov a za výchovu mládeže ve sportovním využívání volného času. Česká obec sokolská jí pak ještě v roce 2012 udělila Zlatou medaili ČOS, která jí byla předána starostkou ČOS ses. Hanou Moučkovou 16. června 2012 při slavnostním zahájením Krajského sletu sokolských žup Olomouckého kraje v Přerově. Stalo se tak na nám. TGM před vykročením sletového průvodu směrem ke stadionu v Sokolské ulici.
Dokument s názvem Osvědčení dokládá, že 18-letá sestra Ludmila Barašíková absolvovala na jaře 1930 14-denní školu ČOS, která tvořila základ kvalifikace její cvičitelské práce.
Jaroslav Skopal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama