Oslavy 28. října v Přerově

29. října 2014 v 18:23 | Jaroslav Skopal, fota Vojtěch Podušel |  Z činnosti
V Přerově tradičně oslavy organizačně zabezpečuje město za spoluúčasti armády, organizací a spolků. Vojáci přijeli z hranické posádky, protože ta přerovská s odchodem vojáků - letců z Přerova zanikla. Vidět byli víc než jindy sokolové. Nástup v krojích a se sokolskými prapory za vojáky nesoucími státní vlajku byl řízen povely přerovského starosty jednoty br. Vladimíra Taberyho.
Vše začalo na nám. TGM, řečníkem byl končící primátor pan Jiří Lajtoch. Účast radních a zastupitelů byla též vyšší než v předchozích letech. Jakoby chtěli naznačit, že kdoví jak to bude vypadat, až žezlo na radnice převezmou Společně pro Přerov a ANO.
Novinkou, kterou navrhlo město, bylo zakončení dopolední vzpomínky u přerovské sokolovny, na níž jsou umístěny dvě pamětní desky věnované první oběti domácího odboje, Slavomíru Kratochvilovi.
Krátkou informaci o osobnosti Slavomíra Kratochvila jsem uzavřel pozvánkou na připravovanou akci u jeho hrobu na městském hřbitově 22. listopadu 2014 v 10:00, jejíž scénář je zatím v přípravách.
Opticky větší účast než jindy si vysvětluji stým výročím od zahájení první světové války, kterému bylo letos v médiích věnováno víc pozornosti. Bylo vidět i více účastníků s malými dětmi, když se vydaly do města i celé rodiny.

Další obrázky Vojtěcha Podušela z oslav naleznete v galerii (levá záložka).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama