Ze Sokola Přerov

4. září 2014 v 15:10 | Miroslav Rozkošný

Z jednání cvičielů před zahájením cvičebního roku

Tradiční setkání cvičitelů T. J. Sokol Přerov na počátku cvičebního roku se také letos ukázalo jako velice potřebné. Přítomní se zde dověděli nové a důležité informace, vyměnili si názory a nechyběla ani ostřejší diskuze. Jednání však začalo zcela pohodově, když předsedající schůze, náčelnice ses. Helena Sedláčková poděkovala cvičitelkám a cvičitelům za jejich obětavou práci v minulém cvičebním roce. Měla také za co, protože, jak jsem zaslechl v kuolárech již před zahájením jednání: "Doba je už dál a jen sokolští praštěnci (rozuměj cvičitelé) pracují zadarmo."
Hlavní náplní schůze bylo projednání plánu činnosti na cvičební rok 2014 - 15, který zde byl upřesněn, a podle očekávání bude nejméně stejně pestrý a bohatý jako ten předcházející. Jako novinka se v něm objeví taneční večírek, který uspořádá mladý a velice aktivní taneční oddíl. Bude přístupný i pro veřejnost. Otazník však dále visí nad plánovaným zájezdem za památkami prusko - rakouské války, poněvadž je stále málo přihlášených. Mimo jiné také z důvodu, že některým zájemcům připadne drahý. Těmto členům nabídl vzdělavatel M. Rozkošný účast na setkání sokolů moravsko - slovenského pomezí v sobotu 20. září na Velké Javorině, kde za poměrně malé peníze /jen cestovné vlakem a příspěvek na zvláštní autobus/ lze si zde užít pobyt v horské přírodě a hodně zábavy, i s živou muzikou. Zdá se, že jeho slova padla na úrodnou půdu a konečně letos poprve se vedle členů Věrné gardy objeví na Javorině i některé mladé tváře z naší jednoty. Největší polemiku však kupodivu vzbudila mezi cvičiteli již dobře zaběhnutá soutěž ve sběru papíru. Začala hned poté, když se z pléna ozval názor, že za ceny pro soutěžící dává jednota zbytečně moc peněz nebo dokonce by neměla dávat žádné. To však byla jen voda na mlýn výřečnosti hospodáře br. Suju. Ten nejenže vyvrátil tento mylný názor, ale vzápětí udělal přítomným malou přednášku o tom jak musí neziskové organizace pracovat, aby v současné době přežily. Jinak řečeno, jakým způsobem musí členové a zejména činovníci naší sokolské jednoty změnit své myšlení a jednání.

Na závěr jednání se strhla skoro nekonečná diskuze o tom kolik by měl platit za cvičení člen Sokola jen s členskou známkou, kolik bez ní, zda jedno první nebo dvě cvičení může absolvovat nový zájemce o cvičení v Sokole zadarmo a zazněly i další otázky. Přítomní si přitom vyměnili řadu názorů, ale k úplnému vyjasnění problému nedošlo. O dosud nevyjasněných záležitostech musí rozhodnout výbor jednoty. Úplný závěr setkání cvičitelů byl příjemný. Někteří se při něm naučili obsluhovat nový přehrávač, který přinesl hospodář br. Suja.
Všech šest snímků Miroslava Rozkošného najdete v Galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama