Červenec 2014

Turnaj v odbíjené ukončí prázdniny v Sokole Velká

31. července 2014 v 17:20 | Marek Beneš |  Organizační

Pozvánka do Velké


Plavání patří k letním aktivitám,

23. července 2014 v 16:10 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

řekli si senioři Sokola Přerov

Za starých časů se sokolská činnost odvíjela daleko víc od roční doby a místních podmínek. Senioři Sokola Přerov se nechtě této zkušenosti přidržují již druhým rokem v prázdninovém čase. Sokolovna se zpravidla v tuto dobu opravuje, čistí a připravuje na zářijové zahájení nového cvičebního roku. Uvědomělý senior či seniorka si potřebuje udržovat svou aktivitu celoročně, neboť to patří ke zdravému životnímu stylu.
Než se potit v přehřáté tělocvičně, pokud je k tomu vůbec časový prostor, je daleko přirozenější dohodnout se mezi sebou a jít v době běžně vyhrazené ke cvičení v sokolovně raději k vodě. Přerov nabízí možnost v přírodním koupališti Laguna nebo za nepříznivého počasí v krytém bazénu.
Laguna poskytuje příjemné okolí a přijatelnou vodu, i když její čistota není ideální. Plavat se však dá a po koupání lze využít nabídky některé z blízkých zahradních hospod nedaleko od břehu k vypití jednoho chlazeného.
Tak je tomu téměř každé úterý večer při slunci chystajícím se skrýt za obzor. Plavání také posiluje a současně uvolňuje některé svalové skupiny. Téměř všechny rehabilitace kloubů dolních i horních končetin zahrnují plavání, při němž voda nadlehčuje a tudíž ani svalstvo nepřetěžuje. Až se vrátíme do tělocvičny k nářadí nebo rekreačním sportům, začnou klouby od přetížení svalstva znovu hlásit bolest a bude se pěkně vzpomínat na krátký čas strávený u vody.
Na obrázcích z fotoaparátu Mirka Rozkošného, jež pořídil na požádání jeden rekreační běžec, vidíte čtyři aktéry vzpomínané činnosti z 22. července 2014.

Velká Javořina 2014

15. července 2014 v 17:18 | Běhůnková (Sokol Uherský Brod) |  Organizační

Výzva k účasti a přihlášení


Bratr Evžen Janda slavil svých 70

5. července 2014 v 21:33 | František Kubík |  Z činnosti

V Sokole Beňov si připomínali významné narozeniny

Bratr Evžen Janda se koncem června 2014 dožil sedmdsátky. To bychom nebyli my, abychom neudělali nějakou legraci. Kromě toho, že jsme mu šli přát všichni v sokolském, tak jsme mu tam udělali malé cvičení "se smetáky".
Fotografie z oslavy narozenin najdete v galerii v levé záložce