Ze schůze činovníků Sokola Přerov

6. dubna 2014 v 11:14 | Miroslav Rozkošný

Chybí rozhodčí, cvičitelé a účastníci zájezdů

Ve středu 2. dubna malá zasedací místnost sokolovny, lidově řečeno, praskala ve švech. Sešli se zde cvičitelé, náčelníci a další činovníci, včetně starosty Ing. Vladimíra Taberyho, aby zde projednali plán činnosti naší sokolské jednoty. Nejprve však zhodnotili počty cvičenců v jednotlivých kategoriích odboru všestrannosti. Po jejich nahlášení jednotlivými cvičiteli, konstatovala náčelnice ses. Helena Sedláčková, která schůzi řídila, že počty jsou potěšující, pouze u mužů slabší. Dále informovala, že jednota zavede do cvičebních hodin docházkové listy, které budou obdobou třídních knih. Bratr Suja informoval o využití sokolovny v době velikonočních prázdnin, především hráči badmintonu. V tomto sportu chce do prázdnin uspořádat ještě další turnaj. Další jeho, ale podstatně větší akci, na kterou chce najat sportovní halu u zimního stadionu, bude volejbalový turnaj za účasti šestnácti družstev. Pronájem má již předběžně zajištěný. Bude také pořadatelem akce Na kole okolo sokolovny (27. 4.), o které přítomné podrobně informoval.
Ses. Milada Havlíčková informovala o nedostatku rozhodčích na soutěže, které župa pořádá 12. dubna. Rovněž málo přihlášených je na zájezd do Příbora a Hukvald, jen 22. Malý zájem je také o zájezd Věrné gardy do vinného sklepa v červnu, a proto byl zrušen. Problém s účastí není na 2. ročníku Pochodu svobody, po stopách ukrývané židovské rodiny v Tršicích a Zákřově, který naše jednota pořádá ve spolupráci se Svazem bojovníků za svobodu 15. dubna. Vedle našich členů a možná i dalších zájemců z řad veřejnosti se ho také letos zúčastní skupina studentů Gymnázia Jana Blahoslava. Budou však chybět lonˇští účastníci žáci ZŠ Dřevohostice. Další dubnovou akcí naší jednoty je vycházka za čápy do Záhlinic.
V měsíci květnu je důležitá naše účast, zejména krojovaných členů, na pietní vzpomínce v Olomouci - Lazcích a na oslavě Dne osvobození, kterou pořádá magistrát města. Ses. Helena Sedláčková informovala o nabídce našeho příznivce Jiřího Jemelky uspořádat v sokolovně besedu o pevnosti Josefov a zájezd s prohlídkou této historické památky. Po delší diskuzi bylo dojednáno přednášku uskutečnit v květnu nebo červnu a zájezd v případě zájmu v září. Dále bylo dohodnuto o prázdninách znovu opakovat cvičení aerobiku a upravit rozvrh hodin hráčů kolové tak, aby hráči nerušili cvičící.
Z dalších dotazů a návrhů už jen útržkovitě:
- jaký byl výtěžek z plesu a dětských šibřinek ? Výtěžek věnovat na nákup nového magnetofonu.
- navrhout ses. Fárkovou na sokolské vyznamenání
- br. Rozkošný a ses. Šoupalová byli pověřeni zjistit možnost divadelního představení dřevohostických ochotníků v naší sokolovně na měsíc listopad. Případně kontaktovat jiné ochotnické soubory.
- aitrack bude i letos objednán na 20. až 28. června. Nabídnou pronájem školám.
- Věrná garda bude v letošním i příštím roce pořádat různé besedy a přednášky. Příští beseda bude v květnu na téma život v emigraci a události v čsl. rozhlase v srpnu 1968. Vzdělavatelský odbor i letos uspořádá Památný sokolský den
- také letos se bude konat zakončení cvičebního roku u táboráku s míčovým vícebojem

Větší diskuzi přítomných vyvolala současná situace s nedostatečným počtem cvičitelů. Ses. Sedláčková informovala, že na naší písemnou výzvu se o post cvičitelky zajímala pouze jedna přihlášená, kterou však zklamalo, že se jedná o dobrovolnou či-li bezplatnou práci. Přislíbila však, že se do hodiny cvičení rodičů s dětmi přijde podívat. Ses. Sedláčková dále informovala přítomné, že cvičení - rodičů s dětmi místo ses. Boženy Šoupalové převezme ses. Zora Horáková. Br. starosta Tabery však přesto vidí počty cvičenců v naší jednotě jako nedostečné. Podle jeho názoru jeden již zkušený cvičitel nahrazuje druhého a cvičitelský sbor nemá přitom žádnou rezervu. Zejména se nedaří doplňovat odcházející cvičitele z řad cvičenců jako tomu v naší jednotě vždy bylo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama