Soutěž všestrannosti očima závodnic

19. dubna 2014 v 18:41 | zaslala Vlasta Krejčířová |  Z činnosti

Sokolovna v Přerově 12. dubna 2014

Obrázky Dity Šmerdové najdete ve fotogalerii (Konec v levé zložce)

V sobotu 12. 4. 2014 jsme se společně s několika nadšenými sportovci zúčastnili letošní první části závodů ve všestrannosti v naší přerovské sokolovně, na které jsme se několik týdnů pilně připravovali. Naše sestra cvičitelka nám řekla, že máme přijít o čtvrt na devět. My jsme ale jako vzorné žákyně dorazily už před osmou, abychom si ještě na místě stihly všechno zopakovat. Začínaly jsme být nervózní, i když konkurence nebyla zase tak velká.
Všechno to začalo velkým nástupem, kde jsme se všichni pozdravili s rozhodčími hlasitým "NAZDAR". Poté nám naši budoucí hodnotitelé sdělili, kdo má jít cvičit na jaké nářadí a gymnastická část těchto závodů mohla začít! My, jako starší žákyně, jsme před sebou měly čtyři nářadí - kladinu, prostná, hrazdu a přeskok přes koně. Hoši se potrápili na kruzích, prostných, přeskoku přes kozu a na hrazdě, předškoláčci skákali na švédskou bednu, prokázali také své schopnosti na prostných a lavičce.
Myslíme si, že se nám téměř všechno povedlo tak, jak mělo, a jsme rády, že byla naše píle odměněna medailí. Během tří hodin měli závodníci všechny gymnastické disciplíny včetně šplhu za sebou a mohli se hned po slavnostním vyhlášení přesunout na náš přerovský bazén, kde jsme soutěžili v plavání ve volném stylu. Ti, kteří nemají takový talent pro ladné gymnastické pohyby nebo jim nepřirostla k srdci tyč či lano ke šplhu, mohli zabojovat o další medaile. Potěšilo nás, že jsme mohly jít po tak vyčerpávajícím výkonu na chvíli se svými kamarádkami odpočinout do vířivky, díky které jsme načerpaly novou energii a kde jsme zhodnotily letošní závodní den. Musím říct, že se nám na závodech moc líbilo, rozhodčí byli vstřícní a obětaví a občas nám i přidali, když se nám něco nepovedlo. Už se těšíme na druhou - tentokrát atletickou - část naší všestrannosti v Přerově, která nás čeká za měsíc 24.5.

starší žačky T. J. Sokol Přerov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama