SOKOLSKÁ REKAPITULACE - PLNÁ SOKOLOVNA

30. dubna 2014 v 17:59 | Drahomíra Lörinczová

Oslavy v T.J. Sokol Kokory

Kokorské noviny přinášejí informační a další obrazové a písemné materiály ze života Sokola Kokory pravidelně, již více než 15 let. Jen krátce zaznamenáváme materiály z velké výstavy ke 110. výročí založení Sokola v Kokorách a k 90 letům oddílu národní házené z přelomu roku, které přineslo únorové číslo. V dubnu rekapitulovala krátce cvičební zimní sezónu náčelnice sestra Drahomíra Lörinczová. Její článek dáváme k dispozici. (Alois Košťálek)
Další obrázky najdete v galerii (levá záložka)

SOKOLSKÁ REKAPITULACE - PLNÁ SOKOLOVNA
Pomalu končí zimní část cvičební sezóny a tak připomenu všem, kteří naši tělocvičnu nestihli navštívit, o co přišli.
Podařilo se zaplnit sokolovnu od rána až do večera včetně víkendů, až po střechu. To nás samozřejmě těší, nejvíce pak to, že se podařilo rozšířit nabídku pohybových aktivit pro děti o taneční kroužek, zvaný "tančák". Své hodiny mají vždy každé pondělí a středu, pro mladší i starší děti, dívky i chlapce. V úterý pak "zápolí" mládež v kroužku sebeobrany, po nich pak řádí v tělocvičně nejmenší děti při cvičení s rodiči. Pondělní večery patří vytrvalým vyznavačkám zumby z Kokor, Přerova, Brodku, Penčic a Nelešovic. Balkon je vždy v pondělí a ve čtvrtek vyhrazen převážně seniorkám, cvičenkám "zdravotní tělovýchovy". Mladší ročníky dívek a žen našly zalíbení v kondičním cvičení "pro krásu těla" vždy ve středu večer.
Dopolední a brzký odpolední čas je rezervován pro školní tělocvik a zájmové sportovní školní kroužky. Zbytek volných odpoledních hodin zaplňuje sálová tenisová příprava, národní házená, volejbal, malá kopaná, téměř denně se hraje ve skromných podmínkách vestibulu stolní tenis. O víkendech se konaly turnaje stolního tenisu (proběhl už jarní, desátý), probíhaly zábavné otevřené maratony zumby, sál si pronajímali zájemci o nohejbal, volejbal a kopanou.
Za námi je bohatá a úspěšná plesová sezóna, celkem 6 plesů, každý něčím jiný, se svým složením účastníků z blízka i z daleka. Náš sokolský patří mezi ty poklidné s nejlepším prostorem pro tanec při 140 účastnících. V úvodu poprvé vystoupili tanečníci a tanečnice "z vlastní líhně", z tanečního kroužku a po nich známá skupina zumby i se svým obdivovatelem. V neděli pak sokolovnu zaplavily děti - účastnici "Dětského karnevalu", pořádaného oddílem národní házené. V krásném přestrojení "Šašek a královna vystoupili moderátoři bálu. Kromě tradičního průvodu masek se děti bavily tancem, losováním, pohybovými hrami a soutěžemi i dalším vystoupením malých tanečníků a tanečnic z nového kroužku. Spokojené děti a unavení rodiče opouštěli sál se slibem "za rok zas".
Podle nového pojetí "Šaška a královny" plánujeme na příští rok i další změny (hudba, ráz, druh zábavy). Vděčně přijmeme nápady, názory a nové iniciativy od širší veřejnosti.
Pro jaro i léto se někdo přestěhuje do přírody, na hřiště a závodiště, či na tenisový kurt, část sportovců však přece jen zůstane v sále či vestibulu. Ať se všem daří. A ty z vás, které něco s aktivit Sokola Kokory nově zaujalo a vybrali si, rádi uvítáme mezi námi.

Drahomíra Lörinczová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mozarts | Web | 28. září 2016 v 6:00 | Reagovat

spolehliva pujcka bez solusu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama