Domov, kde tráví svůj čas i Ludmila Chytilová, nejstarší bývalá sokolská činovnice naší župy

7. dubna 2014 v 10:20 | Petra Poláková-Uvírová v Deníku

Domov pro seniory v Přerově získal značku kvality

Domov pro seniory v Přerově. Ilustrační foto
Domov pro seniory v Přerově. Ilustrační foto Autor: DENÍK/Poláková-Uvírová Petra
dnes 09:39
Přerov - Přerovský Domov pro seniory získal jako vůbec první zařízení svého druhu v Olomouckém kraji "Značku kvality v sociálních službách". Prestižní ocenění obdržel od Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Se čtyřmi hvězdičkami zabodoval jako nejlepší v kraji.
Na obrázku Ludmila Chytilová

Značka kvality má poskytnout lidem informaci o tom, jaké služby můžou od pobytu v zařízení očekávat.
"Jde o systém, který je založený na udělování hvězd. Už při vstupu do domova zájemci uvidí, jestli se nacházejí ve dvouhvězdičkovém nebo pětihvězdičkovém zařízení," uvedl náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín (TOP 09), který má na starosti sociální oblast.
Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty pobytu, a to pouze z jednoho úhlu pohledu - samotného uživatele.
"Osloveni byli naši současní klienti, kteří hodnotili, jak jsou se životem v domově spokojeni. Bylo jen na nich, jakou známku spokojenosti nám přiřadí. Svou roli sehrálo i prostředí, v němž senioři tráví podzim svého života," doplnila ředitelka Sociálních služeb města Přerova Jana Žouželková.

Výtka? Akorát na stravu

O nejvyšší ocenění - pět hvězd - přišel domov z jediného důvodu - senioři nehodnotili příliš kladně kvalitu a pestrost stravování.
"Problém jsme řešili a už od 1. května bude jídlo dodávat nový a v Přerově osvědčený dodavatel - Zařízení školního stravování. Jsem si jistý, že lidé budou se změnou spokojeni," doplnil Dušan Hluzín.
Domov pro seniory v Přerově, jehož nákladná stavba se stala později terčem kritiky, byl otevřen v září roku 2008. V současné době poskytuje péči dvaaosmdesáti seniorům z Přerovska.

Masáže i kadeřnictví

Pobytové zařízení nabízí v rámci rehabilitace fyzioterapii, masáže, elektroléčbu a parafínové zábaly, součástí domova je i tělocvična. Uživatelé mají také možnost návštěvy ergoterapie, kde se můžou zapojit do takových aktivit jako jsou speciální malířská technika enkaustika, ruční práce, práce se dřevem, korálky či s hlínou.
V moderním zařízení je i knihovna s čítárnou, kadeřnictví a pedikúra. Ceněnou novinkou je fototerapeutická místnost, v níž mohou senioři relaxovat a dobíjet pozitivní energii - a to zvláště v zimních měsících, kdy jim chybí pobyt na sluncii.
"Pomocí výkonných zářičů simulujeme sluneční svit, a tak umíme čelit případné špatné náladě či depresím uživatelů. Máme tu i dvě masážní křesla, která pocit uvolnění a relaxace znásobují," uzavřela Jana Žouželková.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama