Zájemkyně a zájemci o cvičitelskou práci, hlaste se!

20. února 2014 v 18:07 | Miroslav Rozkošný

Sokol Přerov hledá cvičitele

Ještě nedávno byly hlavním problémem Tělocvičné jednoty Sokol Přerov peníze na provoz sokolovny. Nyní, především díky mírné zimě, můžeme říct, že jednota má finanční prostředky alespoň na energie a platy nezbytných zaměstnanců. Místo peněz však do popředí vyvstal problém další - nedostatek cvičitelů. Určitě se neobjevil naráz.
Už skoro čtvrtstoletí žijeme ve společnosti, kde vtipně řečeno, jsou peníze až na prvním místě. Role neplaceného cvičitele Sokola se do ní jaksi nehodí. Přesto T. J. Sokol Přerov měla ještě v nedávné době cvičitelů poměrně dost. Zásluhu na tom mají hlavně starší cvičitelé, kteří však postupně ze svých cvičitelských postů odcházejí a nyní chybí zejména cvičitelé nejmladších sokolíků. A těch zvlášť v letošním roce v oddílech všestrannosti dosti přibylo.
V oddíle předškoláků je přihlášeno 80 dětí, mladších žáků 65 a starších 21. Další děti nalézají možnost sportovního vyžití ve sportovních oddílech.
Zvlášť aktuální bude brzy cvičitelský problém v oddělení cvičení rodičů s dětmi, kde je přihlášeno 41 dětí s doprovodem rodičů či prarodičů. Manželé Šoupalovi vedou cvičení našich nejmenších sokolíků na vysoké úrovni, o čemž svědčí zájem rodičů i dětí, který je na hranici kapacity sálu přerovské sokolovny. Ale ani cvičitelům rodičů s dětmi roků neubývá. Bratr Jindřich Šoupal oslaví své kulaté životní jubileum letos a ses. Božena Šoupalová stejné výročí v příštím roce. Oba by proto rádi své cvičitelské žezlo předali mladším. Je však třeba, aby ještě stačili za sebe vychovat náhradu.
Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Přerov se proto obrací na všechny, kteří mají zájem stát se cvičiteli, zejména na lidi s pedagogickým vzděláním, které částečně nahrazuje cvičitelský kurs. Obracíme se zejména na pedagogické pracovníky, kteří po odchodu do důchodu mají ještě dost sil a alespoň jednu nebo dvě hodiny týdně je mohou věnovat dětem. Šanci mají i maminky s dětmi se zájmem o cvičitelskou práci, které mohou potřebnou odbornost získat v příslušném školení, které Sokol periodicky pořádá pro zájemce z řad odborů všestrannosti.

Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Přerov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama