Z přerovského sokolského sportu

25. ledna 2014 v 16:37 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Sportovní oddíly Sokola Přerov v roce 2013

Oddíl sportovní gymnastiky
Tomuto nejtradičnějšímu sokolskému sportu se v našem Sokole věnuje v průměru osm žáků. Vyšší věkové kategorie v oddíle zastoupeny nejsou, protože žáci se přestávají tomuto sportu věnovat ještě v průběhu docházky na základní školu.
Dlouholetým vedoucím oddílu a trenérem je br. František Chytil, trenéry jsou i br. Pavel Vrána a br.Otakar Slouka. Oddíl trénuje třikrát týdně, celkem 4,5 hodiny. Z toho dvakrát trénuje v sokolovně a jednou v nové sportovní hale. Oddíle se vloni zúčastnil osmi závodů. V oblastním přeboru ČOS skončil druhý. Doma byl pořadatelem 23. ročníku Memoriálu Františka Chmelaře, kterého se zúčastnilo 35 gymnastů. Z našich gymnastů dosahl v loňském roce nejlepších výsledků Dominik Vachl. Oddíl by mohl dosáhnout lepších výsledků v soutěžích jen pokud by zvýšil počet treninkových hodin během týdne. Oddíly s lepšími výsledky trénují až osm hodin za týden i více. Vloni uspořádal oddíl tradiční soutěž Vánoční baňku, ze které jsou dva snímky br. Petera Suji.

Oddíl kyokushin karate
Oddíl má 13 členů, z toho 1 děvče. Trenérem a vedoucím oddílu je br. Vladimír Futák. Oddíl trenuje dvakrát týdně. V roce 2013 jeden člen reprezentoval oddíl na třech soutěží - v Hostinném, Novém Bydžově a Praze. Další tři, kteří měli předpoklad oddíl reprezentovat, odešli k výsadkářům do Chrudimi. Podle očekávání letos budou oddíl našeho Sokola reprezentovat čtyři soutěžící.


Oddíl boxu
Oddíl má 15 členů. Trenérem a vedoucím je br. Jiří Svačina. Boxeři trenují třikrát týdně. V roce 2013 se oddíl nezúčastnil žádných soutěží. Letos se však na soutěže připravuje, i když účast na soutěžích představuje pro soutěžící značnou finanční zátěž. Bližší prý vysvětlí br. Svačina na valné hromadě, pokud bude pozván.Oddíl basketbalu
Trenérem je Tomáš Fridríšek. Oddíl má 35 členů v kategorii muži, dorostenci a žáci. Trenuje třikrát týdně a v soutěži hrají oblastní přebor Moravy. V sezoně 2012 - 13 skončil na desátém místě. Problémem oddílu je nedostatek žáků. V záři obešli zástupci oddílu všechny základní školy v Přerově a mimo školu na Velké Dlážce, která preferuje jiné sportovní oddíly, všude prováděli nábor žáků do svého oddílu. Získali však jen tři žáky, ale i to je úspěch, protože v předcházejícím roce žádného. Oddíl nemá sponzory. Náklady si hráči hradí sami a rodiče žáků.

Oddíl volejbalu
Má dvě skupiny. První trenuje v pondělí a má 16 členů. Ve čtvrtek se na trenincích oddílu volejbalu schází střídavě 23 zájemců. Z toho jen sedm členů Sokola. V posledních třech letech se oddíl zúčastnil Memoriálu br. Kozlíka v Kroměříži, turnaje smíšených družstev ve Vlkoši a každý rok hraje přátelský zápas se sokoly z Litovle.

Rekreační sporty mužů
Po každém cvičení sokolské všestrannosti muži sportují. Nejčastěji hrají sálovou kopanou, florbal, někdy i basketbal a volejbal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama