Ochotníci z Vlkoše na parketách jeviště přerovské sokolovny

18. listopadu 2013 v 17:51 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Divadlo po sedmdesáti letech se vydařilo

Ojedinělou událost po více než sedmdesátil letech zažila v sobotu 16. listopadu 2013 přerovská sokolovna. Stalo se jí divadelní představení. Tentokrát v provedení nově utvořeného ochotnického souboru Tělocvičné jednoty Sokola Vlkoš, kteří se divákům představili komedií Lumíra Kubálka Podhorský penzion aneb z malé hádky velká sázka. Autorem fota je Vojtěch Podušel:
Uvedení tohoto představení dojednal s vlkoškými ochotníky člen výboru naší jednoty a cvičitel br. Rostislav Machalík. A je třeba zdůraznit, že s dosti velkým rizikem, protože divadlo po tolika letech v přerovské sokolovně sebou přinášelo některé otazníky a jemu samotnému tolik starostí, že jak konstatoval už před představením, po druhé by se do této pořadatelské role nedal. Otazníky byly hlavně: pokryje alespoň vynaložené náklady, přijdou diváci a bude se náročnému přerovskému publiku líbit ? Nakonec se obavy nesplnily. Podle sřízlivého odhadu starosty br. Vladimíra Taberyho a dalších, představení vidělo sto šedesát spokojených návštěvníků. Optimisté přitom očekávali tak sto.Také vlkoští ochotníci s chutí a dobře hráli. Diváky dobře bavili a dokázali udržet jejich pozornost po celou dobu představení. Svědčil o tom jejich smích i potlesk na otevřené scéně v průběhu předsavení. Herci hlasově zvládli i poměrně velký prostor a dosti špatnou akustiku přerovské sokolovny, i když, jak řekla jedna herečka: na druhý den nebudeme mluvit.
Zcela se vydařilo i posezení po představení v předsálí sokolovny připravené pro diváky. Spokojení zde byli také ochotníci z Vlkoše, kteří pozdě večer odcházeli mezi posledními a hned po představení vyjádřili své přání úvést v přerovské sokolovně i další svoji hru, pro kterou se teprve rozhodují. Lví podíl na příjemném posezení s ochotníky a diváky má člen výboru a jinak basista br. Peter Suja se svojí country kapelou. Dalším zpestřením příjemného a pohodového večera byla harmonika br. Zdeňka Funka, který se zavděčil zejména zpěvákům a hned na místě dostal pozvánku k vodění medvěda ve Vlkoši. Také členky Věrné gardy v čele se sestrou Maruškou Navrátilovou a další, které připravovaly občerstvení pro herce i návštěvníky opět dokázaly, že pro Sokol, pokud je potřeba, umí vždy stoprocentně zabrat. Uznání za obětavost zaslouží br. starosta Vladimír Tabery, župní náčelník br. Zbyněk Harašta, náčelnice jednoty ses. Helena Sedláčková a br. Peter Suja se svými muzikanty, kteří ještě po dvaadvacáté hodině nasazovali basketbalový koš zpět na své místo, aby košíkaři mohli následující den absolvovat pravidelný trénink.

Jak snad všichni po představení konstatovali: "divadlo po více než sedmdesáti letech se v přerovské sokolovně vydařilo." A přece se jedna chyba našla. Poukázal na ní hlavně br. starosta Tabery. Byla to skutečnost, že výtěžek z představení, i když hravě dokázal pokrýt jeho finanční náklady, v přepočtu na jednoho diváka byl nižší než pořadatelé očkávali. Pro výbor naší sokolské jednoty tím vyvstal další problém k řešení: nebude lepší než dobrovolné vstupné zavést pro sokolské akce vstupné pevně stanové i se vším, co sebou přináší ? Druhé a třetí foto Mir.Rozkošný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra | Web | 1. prosince 2013 v 9:27 | Reagovat

Za lyžováním do Itálie jezdí hromada českých příznivců lyžování především proto, že dobře udržovaným sjezdovým tratím, vcelku dobré vzdálenosti z Čech, příznivějším cenám vleků a stejně tak kvůli poměrně stabilnímu příznivému počasí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama